شهردار منطقه ۱۰ شهرداری تهران گفت: طرح تعریض خیابان امام خمینی (ره) تا پایان دی به اتمام می رسد و این خیابان ۳۵ متری در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

به گزارش افکارنیوز ، فرامرز عظیمی گفت: از کل مسیر تعریض خیابان امام خمینی (ره) که از بزرگراه یادگار امام (ره) آغاز و به بزرگراه شهیدنواب صفوی ختم می شود تنها حدفاصل خیابان خوش تا رودکی باقی مانده که این محدوده نیز به زودی تکمیل و پروژه تحویل شهروندان می شود.

وی با بیان این که حدود ۲۰۰ متر از طرح تعریض خیابان امام خمینی (ره) باقی مانده است، افزود: این محدوده معارضان بسیار زیادی داشت که در حال رفع معارض هستیم و تا یک ماه آینده عملیات عمرانی به پایان می رسد.

عظیمی اضافه کرد: تاکنون ۳۳ هزارمتر از عملیات جابه جایی و ایجاد تأسیسات زیرساختی (آب، گاز، برق و مخابرات) در فازهای مختلف به سرانجام رسیده اما هنوز ۲۲ هزار متر از معارضات تأسیساتی این محور باقی مانده که برای رفع آن ها در تلاش هستیم.

شهردار منطقه ۱۰ با اشاره به این که زیباسازی و ایجاد فضای سبز نیز همزمان با اجرای عملیات عمرانی در این محور انجام شده است، اظهار داشت: در تلاش هستیم مراحل باقی مانده از این طرح را در کوتاه ترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت به سرانجام برسانیم.

وی به بافت فرسوده منطقه ۱۰ و لزوم توسعه معابر اشاره و بیان کرد: طرح تعریض خیابان امام خمینی (ره) به عنوان یکی از اولویت های مهم منطقه با جدیت در دست اجراست و به طور حتم تکمیل این طرح موجب کاهش ترافیک منطقه و مناطق همجوار خواهد شد.

طرح تعریض خیابان امام خمینی (ره) درراستای سهولت تردد وسایل نقلیه، کاهش ترافیک خیابان های همجوار و اتصال بزرگراه یادگار امام (ره) به شهید نواب صفوی در دستور کار شهرداری منطقه ۱۰ قرار گرفته است که پس از اجرای طرح، خیابانی با عرض ۳۵ متر تحویل شهروندان می شود. این امر علاوه بر این که دسترسی به محدوده مرکزی شهر را با هدایت ترافیک شرق به غرب و بالعکس فراهم می کند، موجب تسهیل در تردد وسایل نقلیه، کاهش ترافیک خیابان های همجوار، اتصال بزرگراه های یادگار امام (ره) و شهید نواب صفوی از طریق شریان های اصلی همچون خیابان امام خمینی (ره) خواهد شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات