با افت محسوس دما در اردبیل و منطقه ۱۵ کیلومتری این شهر، رکورد سردترین شب پاییزی با ۲۵- درجه به ثبت رسید.

به گزارش افکارنیوز ، این کاهش دما که در این ایام سال در اردبیل و اطراف این شهر بی سابقه است به بروز مشکلاتی برای هموطنانمان ختم شد به طوری که با این پیشینه دمای هوا فرودگاه اردبیل و روستاهای اطراف سردترین شب پاییزی را سپری کرده و برودت بی سابقه ای را تجربه کردند.

اما در شهرهای اردبیل و خلخال نیز با رسیدن دمای هوا به منهای ۱۹ درجه هموطنان همچنان شب ها و روزهای سردی را سپری می کنند به طوری که این سرما به دیر شروع شدن فعالیت های مردم و زود جمع شدن این فعالیت ها کمک کرده به طوری که بسیاری از مردم همچنان در اردبیل در ترددهای روزانه خود با مشکلات و تنگناهای جدی رو به رو هستند به طوری که شهرداری نتوانسته با گذشت ۴ روز از بارش سنگین برف، کوچه ها و بسیاری از معابر اصلی را بازگشایی کند.

مردم خلخال که سردترین روزها و شب های پاییزی را سپری می کنند در زندگی روزمره خود دچار مشکلاتی شدند به طوری که کاهش قابل ملاحظه دما سبب یخبندان سطح خیابان ها و معابر شده و تردد وسایط نقلیه و پیاده را در سطح شهر خلخال با مشکل رو به رو کرده است، این کاهش دمای هوا و بروز یخبندان به افزایش مصرف سوخت در مناطق مختلف استان منجر شده است.

اما برف و سرما پرندگان را نیز به حاشیه مناطق مسکونی کشانده تا برای خود غذایی تهیه کنند به گفته رئیس حفاظت محیط زیست پارس آباد با سرد شدن هوا و بارش برف، محیط بانان برای حمایت و حفاظت هرچه بیشترحیات وحش بسیج شدند.

محمد مجرد گفت: از مردم انتظار داریم با دانه پاشی و اجتناب از شکار حیوانات و پرندگان جلوی انقراض برخی از پرندگان را بگیرند و به یاری آنها بشتابند تا پرندگانی همچون درنای خاکستری، قوی فریادکش، پلیکان، غاز خاکستری، فاخته زنگوله بال و انواع اردک ها بتوانند به زیست خود ادامه دهند.

اداره کل هواشناسی استان اردبیل نیز اعلام کرد: این سامانه سرد و یخبندان همچنان در منطقه فعال است و از فردا با نفوذ سامانه بارشی جدید مناطق شمالی استان شاهد بارش باران می شویم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات