مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه کمبود پرستار در بیمارستانهای طرف قرار داد تامین اجتماعی یکی از مشکلات این سازمان است گفت: برای رفع کمبود پرستار برنامه ریزیهای انجام شده که بزودی عملیاتی می شود.

به گزارش افکارنیوز ، دکتر سید تقی نوربخش با بیان این مطلب افزود: در برخی از نقاط کشور بیمارستانهای طرف قرارداد با سازمان تأمین اجتماعی با کمبود پرستار مواجه اند که این امر یکی از مشکلات جدی تامین اجتماعی محسوب می شود به همین دلیل مذاکراتی با دانشگاه آزاد انجام شده و این کمبود در آینده نزدیک برطرف می شود.

وی گفت: در صورتیکه پزشکان تمایل داشته باشند در بیمارستانهای مناطق محروم فعالیت کنند سازمان تأمین اجتماعی از این امر استقبال می کند و به همین منظور با اصلاح حق الزحمه پزشکان و همکاران متخصص در مراکز ملکی که در هیئت مدیره به تصویب رسید برای جذب پزشکان گام های لازم برداشته شده است.

به گفته وی، با اصلاحاتی که در حق الزحمه پزشکان انجام شد به طور قطع سازمان تامین اجتماعی جذب بهتری خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در مورد ساخت بیمارستان جدید تأمین اجتماعی گفت: توسعه مراکزدرمانی بر اساس سطح بندی که در سازمان تدوین شده انجام می شود یعنی تعداد بیمه شدگان در منطقه ای باید به حدی برسد که برای ساخت و ساز مراکز درمانی اقدام کنیم به طور مثال اگر در نقطه ای از کشور تعداد بیمه شدگان از ۲۰ هزار نفر بیشتر باشد در قالب سطح بندی، استارت ساخت مراکز درمانی عمومی کلید می خورد بطوریکه در حال حاضر نیز ساخت درمانگاه عمومی در حال انجام است.

نوربخش در مورد دریافت اینترنتی لیست حق بیمه نیز گفت: در حال حاضر وصول لیست حق بیمه در چند شعبه اینترنتی انجام می شود و تا دو ماه آینده در کل کشور پرداخت حق بیمه اینترنتی می شود و دیگر نیازی به مراجعه حضوری بیمه شدگان به شعب نیست.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات