نخستین گروه زائران عمره مفرده بامداد امروز ۲۶ آذر ماه عازم سرزمین وحی شدند.

به گزارش افکارنیوز ، زائران استان تهران نخستین گروه اعزامی به عمره مفرده هستند که هواپیمای آنها ساعت ۶ و ۲۵ دقیقه بامداد امروز فردوگاه مهرآباد را به مقصد مدینه منوره ترک کرد.

طی ۳۰ سال گذشته برای نخستین بار است که زائران ایرانی در ماه صفر عازم عمره مفرده می شوند. در عمره امسال حدود ۸۷۰ هزار زائر ایرانی در قالب پنج هزار کاروان به عمره مفرده اعزام خواهند شد.

براساس اعلام سازمان حج و زیارت مرحله نخست اعزام زائران ایرانی از ۲۶ آذر ماه جاری آغاز و تا فروردین ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

ثبت نام در کاروان های مرحله نخست اعزام ها نیز از ششم آذر ماه آ‎غاز شد و به جز استان های تهران و اصفهان که تا اولویت های ۶۰۰ فراخوان شدند، در سایر استان ها تا اولویت ۴۰۰ مجاز به ثبت نام بودند.

هزینه سفر به عمره مفرده امسال نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد کاهش یافته که این کاهش از محل کاهش ۵ درصدی هزینه حمل و نقل هوایی شرکت های داخلی و کاهش هفت درصدی هزینه مسکن در عربستان سعودی است بطوریکه حداقل یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و حداکثر دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان هزینه عمره خواهد بود.

بنابر اعلام سازمان حج و زیارت، شرکت هواپیمایی سعودی نیز در عمره امسال هیچ افزایشی در قیمت های خود نداشته است. صدور روادید زائران ایرانی نیز از هفته گذشته آغاز شده و طبق اعلام سازمان حج و زیارت، کنسولگری های عربستان سعودی در تهران و مشهد مقدس تاکنون همکاری خوبی در زمینه صدور روادید زائران ایرانی داشته اند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات