کارشناس" هواشناسی"

نقشینه افزود: از اوایل امشب و طی فردا سامانه بارشی جدیدی به غرب کشور نزدیک می شود و طی این مدت در برخی مناطق غرب، جنوب غرب، دامنه های مرکزی و جنوبی زاگرس و دامنه های البرز افزایش ابر و بارش پراکنده همراه با وزش باد رخ می دهد.

به گزارش افکارنیوز ، امین حسین نقشینه، کارشناس مستقر در سازمان هواشناسی کشور در خصوص وضعیت آب و هوای کشور طی روزهای آینده گفت: امروز" چهارشنبه ۲۷ آذر ماه ۹۲" در بیشتر مناطق کشور جو آرام خواهد بود و از اوایل امشب و طی فردا سامانه بارشی جدیدی به غرب کشور نزدیک می شود و طی این مدت در برخی مناطق غرب، جنوب غرب، دامنه های مرکزی و جنوبی زاگرس و دامنه های البرز افزایش ابر و بارش پراکنده همراه با وزش باد رخ می دهد.

وی افزود: روز جمعه با تقویت زبانه پر فشار روی سواحل شمالی کشور افزایش ابر و بارش باران و برف و وزش باد رخ می دهد که روز شنبه علاوه بر مناطق فوق برای برخی مناطق شمال شرق نیز پدیده بارش پیش بینی می شود.


نقشینه اظهار داشت: فردا از شدت سرما در کشور کاسته می شود و کاهش نسبی دما در مناطق شمال غربی کشور رخ می دهد بطوریکه بیشینه دمای تبریز به یک درجه بالای صفر خواهد رسید.

وی در خصوص وضعیت آب و هوای تهران طی روزهای اینده افزود: آسمان تهران امروز کمی ابری درپاره ای نقاط غبار، در اواخر وقت نیمه ابری و فردا نیمه ابری، درپاره ای نقاط غبار صبحگاهی، اوایل شب بارش پراکنده و وزش باد و روز جمعه، قسمتی ابری، درپاره ای نقاط وزش باد پیش بینی می شود همچنین طی فردا و روز جمعه هوای تهران سالم می شود.

نقشینه تصریح کرد: امروز بیشترین میزان بارش ها در ایستگاه کیاشهر گیلان به میزان ۲۰ میلیمتر و سپس در ایستگاه رودسر گیلان به میزان ۱۰ میلیمتر گزارش شده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات