معاون فنی و عمران شهرداری منطقه ۲ از طرح توسعه فضای سبز و احداث فا زدوم بوستان پرواز درشمال غرب تهران خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، احمدپور با اشاره اینکه پارک پرواز به صورت بوستانی زیبا، در بالای تپه های ارتفاعات شمال غربی تهران و در شهرک مخابرات واقع شده است افزود: هرچند مدت کوتاهی از احداث بوستان پرواز نمی گذرد اما موقعیت ممتاز آن توجه عده زیادی را به خود جلب کرده است. این پارک علاوه بر مساعد بودن برای انجام فعالیت های ورزشی مختلف، چشم اندازی زیبا از شهر تهران را نمایش می دهد.

وی در خصوص دسترسی این بوستان تصریح کرد: دسترسی به بوستان پرواز از طریق بزرگراه یادگار امام امکان پذیر است و وجود جای پارک خودرو که از بزرگترین مشکلات بوستان های تهران محسوب می شود ؛ همگی موجب شده پارک پرواز به عنوان یکی از بهترین بوستان های تهران شناخته شود.

احمدپور با اشاره به دیگر موقعیت های ممتاز این بوستان بیان داشت: هوای عالی به علت شرایط خاص کوهپایه ای و نزدیکی به دره سرسبز فرحزاد، خنکی هوا و وجود چشم انداز زیبای طلوع و غروب آفتاب و مناظر شهر تهران به خاطر ارتفاع زیاد این بوستان نسبت به اطراف موجب شده مناظر این پارک در همه ساعات روز و شب دیدنی باشد.

وی در ادامه از احداث فاز دوم این بوستان خبر داد و اظهار داشت: فاز دوم بوستان پرواز در منطقه دو تهران با هدف توسعه فضای سبز منطقه ای در حال احداث است. که با توجه به اینکه از جمله بوستان های بزرگ منطقه دو تهران به شمار می رود ؛ با توسعه آن امکان استفاده بیشتری برای شهروندان مهیا خواهد شد.

وجود زمین های بایر و جنگل های رها شده در اطراف این بوستان فرصت مناسبی را برای توسعه آن در جهت تلطیف هوای این منطقه ایجاد نموده است.

احمدپور با اشاره به مساحت فاز دوم بوستان پرواز گفت: فاز ۲ بوستان پروازبا مساحت تقریبی ۱۴ هکتار، شامل انجام عملیاتهای اجرایی خاکبرداری تا حدود ۴۵۰۰۰ متر مکعب، اجرای عملیات دیوار سنگی به مقدار ۶۰۰۰ متر مکعب، اجرای آبنما با سنگ در حدود ۹۰۰ متر مکعب، اجرای ۷۰۰۰ عدد باکس چینی است و، امکاناتی از قبیل آلاچیق، سکوهای استراحت، سکوهای دید باز به نمای شهر تهران، زمین بازی کودکان و زمین ورزشی دارا خواهد بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات