رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه تا امروز ۳۷۰ هزار زائر ایرانی به کربلای معلی اعزام شده اند، گفت: به منظور تسریع در روند اعزام زائران، هزینه های بیمه و هلال احمر در مرزها حذف شده است.

به گزارش افکارنیوز ، سعید اوحدی گفت: روز گذشته از تمام مرزهای جنوبی کشور بازدید کردیم و مشکل خاصی در این مرزها وجود نداشت، تنها مشکل اساسی صدور ویزای اضطراری از طرف دولت عراق بود که مسیر اعزام را کند کرده بود.

وی ادامه داد: اما امروز خوشبختانه وضعیت اعزام ها بهتر شده است و تا امروز ۳۷۰ هزار زائر ایرانی به کربلای معلی اعزام شده اند تا در همایش میلیونی عزاداران حسینی در ایام اربعین حسینی شرکت کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: به دلیل سردی هوا در مرزها، تا روز گذشته بیش از ۳۰ هزار تخته پتو در بین زائران توزیع شده است و ما همچنان به زائران توصیه می کنیم که حتماً لباس گرم و پتو همراه خود داشته باشند.

اوحدی اظهار داشت: به دلیل تسریع در روند اعزام ها، سازمان حج و زیارت تصمیم گرفت هزینه بیمه و هلال احمر زائران را در مرز چزابه و خرمشهر تقبل کند تا روند اعزام ها سرعت گیرد.

* اعزام ۴ پرواز عمره تا امروز

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به پروازهای عمره گفت: تا امروز ۴ پرواز عمره مفرده بدون تأخیر انجام شده است و خوشبختانه مشکلی در روند صدور ویزاها وجود ندارد.

وی ادامه داد: امروز همایش بزرگ روحانیون با حضور بیش از یک هزار روحانی در قم برگزار شد و فردا نیز همایش دیگری با حضور روحانیون کاروان های عمره مفرده در سازمان های حج و زیارت برگزار می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات