رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر کشور با اشاره به کشف ۳۵۰ تن انواع مواد مخدر در هشت ماهه سال جاری گفت: استان هرمزگان با کشف بیش از ۷۵ تن مواد مخدر رکورد دار در کشور است.

به گزارش افکارنیوز ، سردار علی مویدی در هرمزگان گفت: استان هرمزگان امروزه میدان یک جنگ نابرابر و محل جولان مافیا و کسانی که به صورت پنهان در حال گسترش و شیوع مواد مخدر در دنیا هستند می باشد و مرزبانان ما در این منطقه و مجموعه عوامل انتظامی به لحاظ آمادگی و تخصص خوب توانسته اند ضربات مهلکی به پیکره قاچاقچیان وارد کنند.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر کشور افزود: در استان هرمزگان فرماندهی انتظامی و مرزبانی امروز رکورد دار کشفیات مواد مخدر در بین همه یگان های ناجا در سال جاری هستند که این امر حاصل زحمات، تلاش و داشتن برنامه های موثر و اجرایی کردن آن ها است.

مویدی اظهار کرد: در هشت ماهه امسال بالغ بر ۳۵۰ تن انواع مواد مخدر در سطح کشور کشف شد که بیش از ۷۵ تن آن مربوط به استان هرمزگان می باشد که این مهم با مدیریت، برنامه ریزی مناسب و مقابله جدی و هدفمند با باندها، شبکه ها و دستگیری عناصر اصلی و پاکسازی محلات و برخورد با خرده فروشان مواد مخدربوده است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به گرایش و تغییر روش قاچاقچیان در حمل موادمخدر از خشکی به دریا، این مسیر نیز برای سوداگران مرگ خطرناک و ناامن شده و قاچاقچیان به سختی قادر به انجام فعالیت مجرمانه خود هستند.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با اشاره به انسداد مرزهای شرق کشور، یادآور شد: نزدیک به ۸۰ درصد کشفیات مواد مخدر در سال جاری در مرز و حاشیه های مرزی صورت گرفته است. همچنین در راستای انسداد مرزها بودجه خوبی نیز در سال جاری اختصاص داده شده که البته باید با تقویت و تجهیز یگان ها به ابزارهای روز اقدام شود و تعامل خوبی نیز با کشورهای همجوار در بحث مقابله و مبارزه با قاچاق کالا وجود داشته باشد.

مویدی تصریح کرد: امروز مواد مخدر یک دیپلماسی خاصی دارد و ایران در حوزه مبارزه با آن با بیش از ۴۰ کشور ارتباط دارد و به لحاظ عملکرد در این راستا هیچ کشوری در این سطح قرار ندارد و در واقع ایران پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در دنیا است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات