معاون حقوقی و پارلمانی نیروی انتظامی از مجلس خواست تکلیف لایحه ممنوعیت حمل سلاح سرد هرچه زودتر مشخص شود.

به گزارش افکارنیوز ، سردار محمد زارعی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی به عنوان عالی ترین مقام تصمیم گیری کشور، از جایگاه ویژه ای برخوردار است، اظهارداشت: با توجه به گستردگی و تنوع ماموریتی سازمان، این نیرو نیازمند تعامل نزدیک و سازنده با مجلس است. در صورتی که نمایندگان با حوزه های ماموریتی، نحوه اجرای آن و همچنین مشکلات ناجا آشنایی بیشتری داشته باشند قطعاً در بحث تدوین قوانین و تصویب لوایح نقش موثرتری را ایفاء می کنند.

معاون حقوقی و امور مجلس ناجا تصریح کرد: نیروی انتظامی باید عالی ترین تعامل با نمایندگان مجلس را داشته باشد، نمایندگان از جنس مردم و نزدیکترین قشر به آنان هستند، از این رو هنگامی که آنها با ماموریت های پلیس آشنا می شوند باید تعاملات به سطح عالی ارتقاء پیدا کند.

زارعی با اشاره به تعامل مطلوب نیروی انتظامی و مجلس، گفت: در حقیقت از میان سازمان ها، نیروی انتظامی بالاترین سطح تعامل را با نمایندگان مجلس شورای اسلامی دارد.

این مقام ارشد انتظامی درباره آخرین وضعیت لایحه ممنوعیت حمل، فروش و توزیع سلاح سرد در مجلس شورای اسلامی، اظهارداشت: این طرح در کمیسیون حقوقی قضایی مجلس در دست بررسی است. هفته گذشته این طرح مطرح شد اما به علت داشتن ابهاماتی با رای اعضای کمیسیون به کارگروه برگشت داده شد تا کار کارشناسی بیشتری بر روی طرح انجام شود. نیروی انتظامی با استنادات و دلایل بسیار متقنی که به کمیسیون ارائه داده به عنوان مطالبه مردمی این موضوع را پیگیری می کند.

وی تصریح کرد: نمایندگان خانه ملت، در بحث تدوین و تصویب قانونی که بتواند راهگشا باشد و با عواملی که موجبات سلب آرامش و آسایش و نیز پایین آمدن احساس امنیت مردم در جامعه را به همراه دارد، اهتمام جدی دارند. می خواهیم تا نمایندگان مجلس شورای اسلامی با سختی کار نیروی انتظامی و وظایف خطیر این نیرو آشنا شوند. بدنبال تدوین لوایح و قوانین حمایتی برای ناجا که کارکنان آن از سخت کوش ترین و پرکارترین نیروی امنیتی کشورند، هستیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات