شهر تهران در روز اربعین اباعبدالله الحسین (ع) ، پیاده روی عاشقان حضرتش را از میدان امام حسین و امامزاده حسن به سوی حرم حضرت عبدالعظیم (ع) شاهد خواهد بود.

به گزارش افکارنیوز ، همزمان با کاروان پیاده روی اربعین حسینی و زوار قبه حسینی از نجف تا کربلا، مراسم پیاده روی اربعین حسینی این بار در پایتخت ایران با حضور عاشقان ثارالله از میدان امام حسین (ع) تا حرم عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار می شود.

این مراسم معنوی «رهروان حسینی تا حرم عبدالعظیم حسنی» نام دارد، دلسوختگان سید و سالار شهیدان مسیر ۱۴ کیلومتری را از میدان امام حسین (ع) روز دوشنبه دوم دی ماه جاری مصادف با اربعین حسینی از ساعت ۷ صبح با پای پیاده به یاد زائران حسینی در فاصله نجف تا کربلا آغاز می کنند و با گذر از ایستگاه های میدان شهدا، میدان خراسان، میدان شوش و سه راه ورامین (شهرری) ، طبق زمان برنامه ریزی شده ساعت ۱۱: ۱۵ به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) شرفیاب می شوند.

همچنین مراسم مشابهی از آستان امامزاده حسن (ع) واقع در خیابان امین الملک ابتدای پل یافت آباد تا حرم عبدالعظیم حسنی (ع) پس از اقامه نماز صبح برگزار می شود که علاقه مندان جهت ثبت نام می توانند به شماره ۳۰۰۰۵۰۲۶۰۰۷۶۴ پیامک بزنند.

در اهمیت پیاده روی اربعین همین بس که امام صادق (ع) درباره ثواب زیارت امام حسین (ع) با پای پیاده می فرماید: کسی که با پای پیاده به زیارت امام حسین (ع) برود، خداوند به هر قدمی که برمی‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‏فرماید و یک درجه مرتبه‏اش را بالا می‏برد، وقتی به زیارت رفت، حق تعالی دو فرشته را موکل او می‏ فرماید که آنچه خیر از دهان او خارج می شود را نوشته و آنچه شر و بد است را ننویسند و وقتی برگشت با او وداع کرده و به وی می‏ گویند: ای ولیّ خدا! گناهانت آمرزیده شد و تو از افراد حزب خدا و حزب رسول او و حزب اهل بیت رسولش هستی، به خدا قسم! هرگز تو آتش را به چشم نخواهی دید و آتش نیز هرگز تو را نخواهد دید و تو را طعمه خود نخواهد کرد. (کامل الزیارات ص۱۳۴)
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات