عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به مشکلات آلودگی هوا، امیدواریم معاون رئیس جمهور و رئیس محیط زیست، مشارکت جدی تری برای رفع معضلات آلودگی هوا نشان بدهد.

به گزارش افکارنیوز ، عبدالحسین مختاباد در جریان سی و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به معضل آلودگی هوا اظهارداشت: با توجه به مشکلات پیش آمده در بخش آلودگی هوا شاهد هستیم که بچه هایمان جلوی چشم هایمان از بین می روند.

وی تصریح کرد: امیدواریم معاون رئیس جمهور و رئیس محیط زیست، مشارکت جدی تری را برای رفع معضل آلودگی هوا نشان دهد.

مختاباد با اشاره به برخی از اقدامات از سوی کمیته اضطراری محیط زیست برای رفع آلودگی هوا، گفت: تعطیل کردن مدارس و زوج و فرد کردن خودروها راهکار قابل قبولی برای رفع معضل آلودگی هوا نیست.

اقبال شاکری دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز با اشاره به اسنکه در بحث آلودگی هوا دولت و شهرداری هرکدام وظایفی به عهده شان است، گفت: هرکدام از بخش ها تکالیفی به عهده آنها است که باید به وظایف خود عمل کنند.

وی تصریح کرد: تعطیلی کارخانه ها روش درستی نیست و باید به سمت راهکار درست و منطقی گام برداریم.

شاکری تصریح کرد: هم اکنون یک چهارم مردم ایران در معرض آلودگی هوا قرار دارند که امیدواریم تدابیر لازم و منطقی برای رفع این معضل اتخاذ شود.

شاکری با اشاره به اینکه در بخش حمل و نقل عمومی نیز بین نیازها و موجودیت فعلی فاصله بسیار داریم، گفت: در برنامه پنج ساله دوم شهرداری به این موضوع توجه ویژه ای شده است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با طرح این پرسش که آیا مسئولان نیز برای تردد در شهر از وسایل عمومی استفاده می کنند یا خیر، گفت: مسئولان نیز باید برای رفع معضل آلودگی هوا قدم های موثر تری را بردارند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات