پلیس شیراز در جست وجوی ۳مرد مسلح است که با حمله به خودروی حمل زندانیان، قصد فراری دادن ۳ آدم ربا را داشتند.

به گزارش افکارنیوز ، در این حمله ناکام که با درگیری مسلحانه همراه بود، زن بی گناهی هدف گلوله مهاجمان مسلح قرار گرفت و جانش را از دست داد.

چهارشنبه گذشته، وقتی خودروی حمل زندانیان، زندان عادل آباد شیراز را به قصد رفتن به دادسرا ترک کرد، ۳مرد که سوار یک خودروی سواری بودند، شروع به تعقیب این خودرو کردند.

مردان مسلح که ۲قبضه کلاشینکف و ۳خشاب پر همراهشان بود، تصور می کردند که زندانیان داخل خودرو، بستگان آنها هستند که مدتی قبل به جرم آدم ربایی بازداشت شده بودند.

حوالی ظهر بود که خودروی حمل زندانیان به بلوار عدالت رسید و در همین هنگام مردان مسلح سدراهش شدند تا نقشه ای را که در سر داشتند عملی کنند.

آنها قصد فراری دادن بستگانشان را داشتند و به محض پیاده شدن از ماشین شروع به تیراندازی کردند. غافل از اینکه زندانیان مورد نظر آنها قرار بود با یک خودروی دیگر به دادسرا منتقل شوند.

فرار مرگبار


ماموران پلیس که سوار خودروی حمل زندانیان بودند با مردان مسلح مقابله کردند و آنها وقتی دیدند زندانیان موردنظرشان در داخل خودرو نیستند، تصمیم به فرار گرفتند. مردان مسلح که باورشان نمی شد به جای زندانیان، با ماموران پلیس روبه رو شوند، برای فرار از دست آنها اقدام به شلیک ۳۷گلوله کردند و سرانجام هر سه نفر آنها با رها کردن خودرو و سلاح هایی که در اختیار داشتند، بی آنکه بتوانند نقشه شان را عملی کنند، پا به فرار گذاشتند.

سردار سجادیان، رئیس پلیس استان فارس با بیان این خبر گفت: مردان مسلح هنگام فرار چندین گلوله شلیک کردند که متأسفانه ۲گلوله به یک اتوبوس شهری که از آن حوالی می گذشت برخورد و پس از عبور از شیشه به ۲زن که سوار اتوبوس بودند اصابت کرد.

وی ادامه داد: ۲زن ۳۳ و ۳۶ساله مجروح شدند و به سرعت به بیمارستان انتقال یافتند که یکی از آنها که جوان تر بود جانش را از دست داد اما دیگری تحت درمان قرار گرفت و در حال حاضر نیز حالش خوب است.

سردار سجادیان افزود: پس از فرار مردان مسلح، از آنها یک خودروی سواری و ۲قبضه کلاشینکف و ۳خشاب کشف و در بررسی های تخصصی مشخص شد که آنها از بستگان ۳مرد آدم ربا هستند که مدتی قبل تر از سوی پلیس استان فارس دستگیر شده بودند.

گروگان ۸ ساله


رئیس پلیس استان فارس، ماجرای دستگیری این افراد را نیز اینطور توضیح داد: ۲۶خرداد امسال، پسربچه ۸ساله ای هنگام بازی درمقابل خانه اشان در فرهنگ شهر شیراز از سوی ۳مرد آدم ربا ربوده شد. آدم ربایان پس از انتقال گروگانشان به شهرستان زاهدان با خانواده وی تماس گرفتند و برای آزادی گروگان خود درخواست میلیونی مطرح کردند.

این در حالی بود که پلیس در جریان ماجرا قرار گرفته و تحقیقات برای دستگیری آدم ربایان و رهایی کودک خردسال شروع شده بود.

وی تصریح کرد: تحقیقات پلیسی پس از ۱۲روز نتیجه داد و کارآگاهان توانستند آدم ربایان را شناسایی کنند. آنها ۲برادر اهل سیستان و بلوچستان و یک مرد شیرازی بودند که به انگیزه اخاذی دست به گروگانگیری زده بودند.

آدم ربایان پس از شناسایی شدن، گروگان خود را رها کردند وبا این حال تلاش برای دستگیری آنها ادامه یافت و مخفیگاه هر سه مرد، ۲۴تیرماه امسال شناسایی شد و متهمان در یک عملیات ضربتی دستگیر شدند.

سردارسجادیان با اشاره به انتقال این سه آدم ربا به زندان عادل آباد شیراز، گفت: مدتی قبل به درخواست مقام قضایی، قرار شد که این سه آدم ربا برای انجام تحقیقات به دادسرا منتقل شوند.

روز حادثه، قرار بود آنها با خودروی حمل زندانیان راهی دادسرا شوند اما مأموران با رعایت اصول امنیتی، از چند خودرو برای این کار استفاده کردند و همین مسئله باعث شد که مردان مسلح به خودروی اشتباهی حمله کرده و در اجرای نقشه شان ناکام شوند.

وی با اشاره به اینکه هویت مهاجمان و همچنین کسانی که به آنها کمک کرده اند شناسایی شده است، تأکید کرد: این ۳ نفر از بستگان مردان آدم ربا هستند که تحقیقات برای دستگیری آنها ادامه دارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات