مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران با اشاره به مصوبه شورای شهر تهران، گفت: بلیت های مدت دار به شبکه خطوط متروی تهران بر می گردند.

به گزارش افکارنیوز ، علی محمد قلی ها با تاکید بر بازگشت بلیت های یکساله مترو گفت: علاوه بر بلیت های مدت دار قرار است تخفیف های ویژه ای برای بلیت های اعتباری در نظر گرفته شود.

برگشت مشروط بلیت های پر طرفدار


ابوالفضل قناعتی - مخبر کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران نیز گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا بلیت های یکساله برای اتوبوس های شرکت واحد به مبلغ ۶۵ هزار تومان که در طول روز بیش از شش تراکنش نمی توانند داشته باشند و برای مترو یکساله ۴۵ هزار تومان، بدون محدودیت تردد خواهد بود.

وی افزود: محدودیت در استفاده از بلیت ها برای خطوط اتوبوسرانی برای جلوگیری از سوء استفاده هایی که قبلا وجود داشت، اعمال شده است.

وی ادامه داد: کارتی هم به صورت متمرکز در نظر گرفته شده است که امکان استفاده از خطوط اتوبوسرانی و مترو باهم را فراهم کند که با تخفیف ۱۰ هزار تومانی به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان در اختیار شهروندان قرار می گیرد البته این کارت هم محدودیت شش تراکنش در طول یک روز برای استفاده از خطوط اتوبوسرانی را دارد ولی برای تشویق شهروندان از مترو هیچ محدودیتی در استفاده از مترو اعمال نمی شود.

وی تاکید کرد: این طرح فعلا فقط در کمیسیون عمران تصویب شده است و برای تصمیم گیری نهایی نیازمند مطرح شدن در صحن شورای شهر تهران است.

اقبال شاکری - عضو دیگر کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران در گفت وگو با ایسنا خبر بازگشت بلیت های مدت دار مترو را تایید کرد و گفت: با توجه به تقاضاهای مکرر شهروندان از شورای شهر تهران و استقبال خوب از این بلیت ها، در نتیجه بازگشت این بلیت ها در کمیسیون حمل و نقل تصویب و در کمیته حمل و نقل نیز نهایی شد و پس از رفتن به صحن شورا اجرایی می شود.

وی افزود: این موضوع در برنامه پنج ساله شهرداری اجرایی می شود و به معاونت حمل ونقل ابلاغ شده و انشالله پس از فراهم شدن مقدمات کار طرح اجرایی می شود اما اجرای آن دیگر منع قانونی ندارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات