یک متخصص پوست و مو در مورد مراقبتهای پوستی در زمستان گفت: کودکانی که در معرض آفتاب و باد سرد قرار می گیرند حتما از دستکشهای نخی، کلاه، عینک، کرم مرطوب کننده مخصوص به اضافه کرم ضدآفتاب استفاده کنند.

به گزارش افکارنیوز ، دکتر نصرت پورسینا افزود: پوست یکی از بزرگترین ارگانهای بدن است که در فصول مختلف احتیاج به مراقبتهای ویژه دارد. به عنوان مثال در زمستان که هوا سرد و در بعضی از مناطق که خشک و سرد است برای گروههای خاصی مانند اطفال و افراد مسن مشکل ساز می شود و یا حتی بیماران دیابتی یا مبتلایان به فشار خون بالا که داروهای ادرارآور مصرف می کنند و خود به خود دارای پوست خشک هستند در فصول زمستان و پاییز این خشکی تشدید می شود.

وی ادامه داد: در کودکانی که سابقه درماتیت اتوپی دارند در فصل زمستان بیماری شان تشدید می شود بنابراین به این گروههای خاص توصیه های ویژه در فصل زمستان داریم.

پورسینا به این افراد توصیه کرد: شستشوی بدنشان را به هفته ای دو یا سه بار تقلیل دهند و همچنین استفاده از پاک کننده های بسیار قوی و قلیایی برای این افراد ممنوع است.

این متخصص پوست و مو همچنین توصیه کرد: از صابونها یا شامپوهای بدن کرم دار استفاده کنند و مدت زیادی در حمام نمانند و بعد از خروج از حمام حتما پوست بدن را با لوسیون های مخصوص بدن چرب کنند.

وی اضافه کرد: از کیسه های زبر، لیف های ضخیم که سبب ایجاد خراشهای بسیار کوچک روی پوست می شود استفاده نشود. محیطی که این بیماران زندگی می کنند باید رطوبت نسبی مناسب داشته باشد به عنوان مثال اگر از بخاری گازی استفاده می شود حتما روی آن یک ظرف آب قرار گیرد.

پورسینا با اشاره به اینکه تغذیه در زمستان نیز باید متناسب باشد افزود: استفاده از سبزی و میوه جات مخصوص برای افراد مسن توصیه می شود.

این متخصص پوست تصریح کرد: کودکانی که در معرض آفتاب و باد سرد قرار می گیرند حتما از دستکشهای نخی، کلاه، عینک، کرم مرطوب کننده مخصوص و همچنین کرم ضدآفتاب استفاده کنند.

وی به افراد مسن نیز توصیه کرد: از نرم کننده های قوی بعد از هر بار شستشوی دست و صورت استفاده کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات