رئیس پلیس مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی مهمترین روشهای کلاهبرداری در کشور را تشریح کرد.

به گزارش افکارنیوز ، سرهنگ بهروز رهبریان اظهار داشت: مهمترین دلایل کلاهبرداری در کشور ساده انگاری، تنبلی اجتماعی و طمع ورزی است. کلاهبرداران با استفاده از حس نیاز مالی طعمه با پیشنهادهای وسوسه کننده توجه مالباختگان را جلب می کنند و به راحتی افراد را فریب می دهند.

وی ادامه داد: این افراد به علت تنبلی دوست دارند در کمترین زمان پول به دست آورند و به علت داشتن طمع زیاد گرفتار کلاهبرداران می شوند. همیشه باید دانست که سریع ترین راه برای کسب درآمد غیرمعقول به نتیجه نمی رسد.

رئیس پلیس مبازه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی با اعلام انواع روشهای کلاهبرداری کشور، افزود: کلاهبرداری تلفنی، کلاهبرداری در خرید و فروش، کلاهبرداری در پیش فروش، اعزام دانشجو به خارج، فروش اجناس بدلی، کارچاق کنی، رمالی فالگیری، کلاهبرداری در ازدواج و آموزشگاهها و موسسات خیریه مهمترین انواع کلاهبرداری در کشور هستند. البته امروز مهمترین معضل در این حوزه کلاهبرداری تلفنی است که از طریق تماس و پیامک انجام می شود.

به گفته رهبریان، کلاهبرداران پس از استفاده از روشی خاص برای کلاهبرداری به علت اطلاع رسانی شیوه شان را تغییر می دهند و هر روز به دنبال راهکارهای جدید هستند.

وی با اشاره به اینکه ۲۰ درصد کلاهبرداریهای کشور را روش تلفنی تشکیل می دهد، گفت: این روش ابتدا در زندانها طراحی و اجرا شد که سپس به خارج از زندان نیز شیوع یافت. در این روش کلاهبرداران با بهانه های مختلف طعمه را پای دستگاه عابر بانک کشانده و با تغییر زبان دستگاه از حساب آنها پول های میلیونی برداشت می کنند. این افراد برخی از طعمه ها را از طریق آگهیهای روزنامه شناسایی می کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات