رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان" قم" از دستگیری کلاهبرداری که از طریق پخش آگهی تبلیغاتی مبلغ ۹ میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، سرهنگ" مهدی قدمی" در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی شکایات واصله مبنی بر کلاهبرداری از طریق پخش آگهی تبلیغاتی در سطح شهر قم از زائران عتبات عالیات و حج عمره، بلافاصله موضوع در دستور کار پلیس آگاهی این استان قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات فنی و تخصصی متهم اصلی شناسایی و دستگیر شد و در مواجه با شواهد موجود، چاره ای جز بیان حقیقت ندید و به جزئیات کامل این کلاهبرداری اعتراف کرد.

قدمی اظهار داشت: متهم با وعده اعزام به عتبات عالیات با مبلغ ۸۰۰ هزار تومان و حج عمره با مبلغ دو میلیون تومان و اسکان در بهترین هتلهای عراق و عربستان بصورت مسافرت هوایی، با همدستی چهار نفر دیگر در مکانهایی همچون بنگاه معاملات املاک، دفتر خدمات کامپیوتری و فروشگاه لباس، اقدام به ثبت نام از متقاضیان می کرد.

وی افزود: متهم با انجام مانور متقلبانه تعدادی از زائران را به سفرهای زیارتی اعزام کرده بود که همین امر باعث گمراهی و جلب اعتماد سایر متقاضیان شده و در مراحل و ثبت نام های بعدی به شیوه های مختلف سفر آنها را به تعویق انداخته و اعزام نشده اند.

به نوشته پلیس، قدمی اظهار داشت: ماموران با توجه به حساسیت موضوع با بکارگیری تمام توان پلیسی خود در یک عملیات غافلگیرانه تمامی متهمان را شناسایی و دستگیر کردند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قم اضافه کرد: ماموران در تحقیقات خود پی بردند تاکنون بیش از ۱۱۰۰ نفر، مجموع مبلغ ۹ میلیارد ریال، از شهر قم و برخی استان های دیگر جهت سفر زیارتی ثبت نام کرده اند.

وی در خاتمه گفت: در نهایت متهم اصلی به همراه سایر متهمان دیگر ضمن اعتراف، پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی استان شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات