رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اعلام کرد: کیفیت هوای تهران در روز سه شنبه بسیار ناسالم گزارش شده است.

به گزارش افکارنیوز ، دکتر کاظم ندافی گفت: بر اساس اطلاعات دریافتی از ایستگاههای سنجش آلودگی هوا در شهر تهران که در ساعت ۸ صبح سه شنبه مورخ ۳/۱۰/۹۲ دریافت شده است، شاخص کیفیت هوا ۲۲۵ و آلاینده اصلی ذرات معلق (PM۲.۵) است.

وی افزود: در این شرایط کیفیت هوا بسیار ناسالم است و افراد مبتلا به بیماریهای قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید از هرگونه فعالیت فیزیکی خارج از منزل اجتناب کنند. افراد دیگر باید از فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل اجتناب ورزند.

ندافی ادامه داد: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی احتمالا در ساعات آینده نیز کیفیت هوا در همین شرایط باقی خواهد ماند.

وی افزود: در این شرایط ضروری است استانداری تهران اقدامات مربوط به ماده ۷ قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا را به مورد اجرا بگذارد. شرایط مصوبات کمیته اضطرار باید به گونه ای باشد که زمینه اجرای توصیه های بهداشتی توسط مردم فراهم شود.

بنابراین گزارش وزارت بهداشت همچنین به مراکز بهداشتی درمانی تهران ابلاغ کرده است که با توجه به قرار گرفتن وضعیت هوا در شرایط بسیار ناسالم و احتمال افزایش مراجعه بیماران قلبی، ریوی و نیز سالمندان به این مراکز، آمادگی لازم را برای پذیرش این بیماران داشته باشند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات