معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: روایت های متفاوتی در خصوص بیمه زنان خانه دار در سال آینده وجود دارد اما پیشنهاد ما تأمین اعتبار برای بیمه شدن ۵۰۰هزار زن خانه دار در سال ۹۳ بود.

به گزارش افکارنیوز ، شهین دخت ملاوردی گفت: در سال جاری صد میلیارد تومان برای اجرای بیمه زنان خانه دار اختصاص داده شده بود که با این مبلغ ۲۰۰ هزار زن خانه دار تا پایان سال تحت پوشش بیمه ای قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد: بودجه تخصیص داده شده به این موضوع در سال آینده ۱۵ میلیارد تومان است که با این مبلغ نمی توان ۲۰۰ هزار نفر را هم تحت پوشش قرار داد.

ملاوردی تصریح کرد: این در حالی است که پیشنهاد ما تخصیص اعتبار برای بیمه شدن ۵۰۰ هزار زن خانه دار بود که با ۱۵ میلیارد تومان امکان پذیر نیست البته روایت های متفاوتی در خصوص بیمه زنان خانه دار وجود دارد.

معاون رئیس جمهور اظهار داشت: قرار است به زودی جلسه ای را با وزیر کار داشته باشیم تا در جریان جزئیات اجرای این طرح قرار بگیریم.

این در حالی است که فاطمه رهبر رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی می گوید در سال جاری مبلغ ۱۰ میلیارد تومان برای پوشش بیمه ای ۲۰۰ هزار زن خانوار در نظر گرفته شده بود که در سال ۹۳ این مبلغ به ۱۵ میلیارد تومان افزایش داشته است که می توان ۳۰۰ هزار نفر را تحت پوشش قرار داد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات