یک متخصص گوش، حلق و بینی درباره جراحی پلاستیک بینی گفت: درصورتی که فرد دچار مشکلات ظاهری، انحراف و دفورمیتی شدید صورت یا شکستگی های شدیدی باشد که مورد درمان قرار نگرفته یا حتی بعد از درمان به ظاهر و چهره فرد آسیب رسانده باشد در صورت تمایل وی، انجام این عمل پیشنهاد می شود.

به گزارش افکارنیوز ، دکتر داریوش خشوعی اظهار کرد: البته این گونه عمل ها معمولا به درخواست فرد انجام می شوند و از نظر درمانی تاثیر خاصی روی فیزیولوژی وی ندارد.

این پزشک درباره مضرات عمل جراحی پلاستیک نیز توضیح داد: مشاهده شده که بعضی از افراد خواستار کوچک کردن بیش از اندازه بینی خود هستند و به مشکلات تنفسی ناشی از آن توجه نمی کنند. تنگ شدن مجرای بینی، دفورمیتی و نارضایتی بیمار از شایع ترین مشکلات ناشی از این گونه جراحی ها است.

وی گفت: شکل بینی بعد از عمل به طور قطعی و صد در صد قابل پیش بینی نیست و شخص متقاضی جراحی پلاستیک بینی نیز باید قبل از عمل ذهنیت منطقی و درستی از این کار داشته باشد.

خشوعی تصریح کرد: متاسفانه گاه مشاهده شده که بیمار با در دست داشتن تصویری از یک بینی ایده آل یا هنرپیشه مورد علاقه خود به جراح مراجعه کرده و خواستار جراحی بینی به طور دلخواه خود شده است؛ این کار از پایه و اساس، کار غلطی است و چنین بیماری، قابل پذیرش نیست.

وی افزود: چنین افرادی باید بدانند که خصوصیاتی مانند پایه بینی، ارتباطات استخوانی بینی و ماهیت فیزیکی پوست در افراد مختلف، متفاوت است.

این متخصص گوش، حلق و بینی ادامه داد: نامناسب بودن استئوتومی، آسیب دیدن مجرای اشکی چشم (که بین چشم و بینی قرار دارد) ، از دیگر مضرات احتمالی ناشی از جراحی پلاستیک بینی است.

وی درباره مراقبت های بعد از عمل گفت: استفاده از چسب و پانسمان بعد از عمل، اجتناب از کار فیزیکی شدید و خشن، عدم استفاده از عینک و… به بیماران توصیه می شود.

خشوعی با اشاره به محدودیت سنی و جنسیت مراجعه کنندگان عنوان کرد: بخش عمده مراجعه کنندگان برای انجام جراحی زیبایی بینی، خانم های جوان هستند. در مورد خانم ها حداقل سن، بالای ۱۷ سال و مردان بالای ۱۸ سال است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات