راز مرد جنایتکار که پس از قتل همسرش قصد داشت با صحنه سازی مرگ او را حادثه ای عادی جلوه دهد در جریان تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی فاش شد.

به گزارش افکارنیوز ، ششم خردادماه امسال یک مورد آتش سوزی در بابل به ماموران پلیس اطلاع داده شد. در جریان بررسیهای اولیه مشخص شد زن ۲۵ ساله ای به نام مریم بر اثر شدت سوختگی جان خود را از دست داده است.

همسر مریم در جریان بازجویی ها گفت: مریم در حال پرکردن گاز فندک بود که ناگهان کپسول در دستانش منفجر شد و خانه آتش گرفت. خواستم همسرم را نجات دهم اما موفق به این کار نشدم و او بر اثر شدت سوختگی جانش را از دست داد.

در ادامه جسد با دستور قاضی جنایی به پزشکی قانونی منتقل شد و با توجه به مشکوک بودن حادثه، پرونده برای تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی استان مازندران قرار گرفت.

سرهنگ محمد عظیمی رئیس پلیس آگاهی استان مازندران در این باره به مهر گفت: باتوجه به اینکه جسد مریم دفن شده بود امکان بررسی علت دقیق مرگ و میزان جراحات وارده را نداشتیم به همین خاطر تحقیقات خود را بر روی صحنه جرم متمرکز کردیم.

از سوی دیگر ماموران بررسی ها برروی وضعیت همسر زن جوان را در دستور کار قرار داده که تحقیقات نشان داد مرد ۳۱ ساله به نام میثم دارای ۴ فقره سابقه کیفری سرقت، خرید و فروش اموال مسروقه و مواد مخدر می باشد.

وی افزود: میثم ۲۰ روز قبل از این حادثه از زندان آزاد شده بود و سوابق او شک پلیس را بیشتر کرد. با انجام تحقیقات علمی پلیسی ماموران سرنخ هایی به دست آوردند که نشان می داد آتش سوزی عمدی بوده و با استناد به این دلایل قاضی پرونده دستور بازداشت میثم را صادر کرد.

رئیس پلیس آگاهی استان مازندران خاطرنشان کرد: متهم در بازجویی های اولیه منکر قتل همسرش شد که دلایل ادعا شده از سوی او در جریان تحقیقات پلیسی رد شد. میثم که هیچ راهی برای فرار از حقیقت نداشت سرانجام ۲۶ آذر امسال لب به اعتراف گشود و جزئیات قتل همسرش را فاش کرد.

او در بازجویی ها گفت: همسرم همیشه مرا سرزنش می کرد و می گفت تو آبروی خانواده ما را برده ای. روز حادثه دوباره بر سر همین موضوع با هم درگیر شدیم که در یک لحظه کنترلم را از دست داده و او را هل دادم. سر مریم به دیوار اصابت کرد و بیهوش روی زمین افتاد. سپس از باک موتور بنزین کشیده و او را آتش زدم بعد هم برای صحنه سازی مدعی شدم او هنگام پرکردن گاز فندک دچار حریق شده است.

رئیس پلیس آگاهی مازندران در پایان خاطرنشان کرد: با اعتراف مرد همسرکش و تکمیل تحقیقات متهم با قرار قانونی روانه زندان شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات