رئیس اورژانس تهران در روزهای آلوده هوا به شهروندان توصیه کرد تا جایی ممکن در خانه بمانند همچنین مصرف آنتی اکسیدان ها مانند میوه، سبزیها و لبنیات در این ایام فراموش نشود.

به گزارش افکارنیوز ، رضا دهقانپور گفت: در روزهایی که آلودگی هوا زیاد می شود به افراد توصیه می کنیم که تا جای ممکن در خانه بمانند و از خانه خارج نشوند.

وی ادامه داد: بیمارانی که دچار مشکلات تنفسی هستند حتماً داروی خود را مصرف کنند و در صورت خارج شدن از منزل و بروز مشکلات تنفسی هرچه سریعتر به مراکز درمانی مراجعه کنند.

رئیس اورژانس تهران گفت: انجام فعالیت ورزشی و تحرک در محیط باز آلوده بسیار خطرناک است به همین دلیل به شهروندان تهرانی توصیه می شود حتماً از سفرهای غیرضروری درون شهری پرهیز کنند و در صورت نیاز از ماسک مناسب استفاده کنند.

دهقانپور تصریح کرد: مصرف آنتی اکسیدان ها مانند میوه و سبزیها، همچنین مصرف لبنیات در این ایام توصیه می شود چرا که این اقلام خوراکی به خروج این سموم از بدن کمک می کنند.

وی ادامه داد: بنابراین به گروه های در معرض خطر مانند سالمندان، نوزادان، کودکان، زنان باردار و بیماران قلبی و تنفسی و ریوی توصیه می شود در روزهای آلوده از سفرهای غیر ضروری خارج از منزل خودداری کنند در غیر این صورت داروها و اسپری تنفسی خود را به همراه داشته باشند.

وی همچنین از استقرار ۵ اتوبوس آمبولانس در میدان پر رفت و آمد تهران شامل میدان تجریش، میدان انقلاب، میدان آزادی، میدان راه آهن و میدان امام خمینی (ره) برای امداد رسانی سریع به آسیب دیدگان احتمالی آلوده هوا در تهران خبر داد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات