رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام هشدار نسبت به سارق ۲۰ تا ۲۵ ساله ای که در طول روز از زنانی که در خانه تنها هستند سرقت می کند از همشهریان خواست تا ضمن هوشیاری، نسبت به شناسایی این فرد با پلیس همکاری کنند.

به گزارش افکارنیوز ، سرهنگ عباسعلی محمدیان با اعلام هشدار نسبت به سارق ۲۰ تا ۲۵ ساله ای که در طول روز از زنانی که در خانه تنها هستند سرقت می کند اظهار داشت: با توجه به گزارشات رسیده جوانی ۲۰ تا ۲۵ ساله مدتی است که در محدوده شرقی پایتخت و در حوالی خیابان های ابوذر، آهنگ و محلاتی با معرفی خود به عنوان «مأمور پست» درست زمانی که زنان در غیاب همسرشان در خانه تنها هستند از این زنان سرقت می کند و در برخی موارد نیز سرقت وی با اذیت و آزار قربانیانش نیز همراه بوده است.

وی ادامه داد: این سارق متجاوز تا امروز بیش از ۱۵ فقره اقدام به سرقت از زنان به همین شگرد را داشته که متاسفانه در ۳ مورد نیز موفق به سرقت از قربانیان خود نیز شده است.

رئیس پلیس تهران بزرگ با تاکید بر اینکه تمامی این موارد تنها توسط یک نفر موتورسوار مجهز به کلاه کاسکت نقابدار که از موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ نیز استفاده می کند انجام شده افزود: این فرد با مراجعه به واحدهای مسکونی ساختمان های چند طبقه، خودش را مامور پست معرفی کرده و به بهانه تحویل بسته پستی، خود را به  منزل قربانیان می رسانده و با کسب اطمینان از بازماندن در آسانسور ساختمان، از قربانیانش با تهدید و ارعاب مبادرت به سرقت می کند.

محمدیان با بیان اینکه این فرد در برخی موارد نیز قربانیانش را مورد اذیت و آزار نیز قرار می دهد تأکید کرد: این فرد معمولاً پس از سرقت و اعمال مجرمانه خود به سرعت از طریق آسانسور ساختمان را ترک می کند و با موتورسیکلت خود را از محل متواری می شود.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان طولانی شدن کشف برخی از جرائم را به دلیل فقدان مدارک کافی عنوان کرد و آن را فرصتی برای ارتکاب مجدد جرم توسط مجرمان دانست و با علام این که تلاش برای دستگیری این پستچی تقلبی ادامه دارد خاطرنشان کرد: شهروندان تهرانی هوشیار باشند که در برخورد با چنین فردی ضمن اطلاع به پلیس، مشخصات کامل این فرد و پلاک وسیله نقلیه وی را در اختیار پلیس قرار دهند.

در ادامه رسیدگی به این پرونده و با توجه به شناسایی تعدادی مالباختگان، کارآگاهان به چهره نگاری تصویر «مأمور دروغین اداره پست» پرداختند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات