رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران از راه اندازی مرکز پیشگیری از قصور پزشکی با هدف کاهش خطاهای پزشکی، خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، دکتر علیرضا زالی اظهارداشت: هدف این مرکز به حداقل رساندن زمینه بروز خطای پزشکی با یک نگاه جامع و سیستماتیک است.

وی با اشاره به تدوین و ابلاغ منشور اخلاقی هیئتهای انتظامی نظام پزشکی سراسر کشور، افزود: برای همراهی بیشتر با وزارت بهداشت، به همه سازمانهای پزشکی این اخطار داده شد که در همه ابعاد نظارتی با معاونان درمان دانشگاههای علوم پزشکی همکاری نزدیکی داشته باشند.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران در ادامه به تشریح اقدامات نظام پزشکی در دوره جدید برای مدیریت سازمان اشاره کرد و گفت: استقرار ۱۹۸ دادستان انتظامی در سراسر کشور، و صدور حکم ۲۴۰۰ نفر از اعضای هیئت بدوی، از جمله اقدامات مدیریت جدید نظام پزشکی در ۳ ماه گذشته بوده است. در برخی از استانها برای ایجاد سرعت به فرآیند رسیدگی به شکایات، هیئتهای بدوی و تجدید نظر را به دو یا سه هیأت افزایش دادیم. علاوه بر افزایش دادیاران کشور، بالغ بر ۴۵۵ نفر از پزشکان خوشنام و پیشکسوت که مورد وثوق آحاد جامعه هستند در شهرستان ها، در کسوت هیأت تجدید نظر مستقر شدند.

زالی گفت: بالغ بر ۶ هزار کارشناس در سراسر کشور، در کسوت هیئتهای انتظامی یا دادیاری به کمک سازمان نظام پزشکی می آیند، که معمولاً افرادی هستند که از سوابق درخشان علمی برخوردار بوده و مورد وثوق و اعتماد مردم هستند. همچنین در این راستا ازظرفیت های انجمن های علمی و تخصصی برای رسیدگی به شکایات استفاده شد
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات