فرمانده نیروی انتظامی ضمن ارائه گزارش عملکرد ۹ ماه اخیر پلیس میزان جرایم سرقت در ۹ ماه اخیر را با افزایش ۲۶ درصدی توصیف کرد.

به گزارش افکارنیوز ، سردار اسماعیل احمدی مقدم در حاشیه نشست فصلی فرماندهان انتظامی استان ها با اشاره به برگزاری انتخابات اخیر و حماسه سیاسی و اقتصادی اظهار داشت: خوشبختانه این انتخابات باعث شد تا دشمنان مایوس شوند و پس از آن نیز فضای دوستی بر جامعه حاکم بود و به حمدالله جامعه به سمت دوقطبی شدن پیش نرفت.

وی فضای حاکم بر رابطه تمام ارکان نظام، رهبری و نیروهای مسلح را بسیار خوب قلمداد کرد و با تاکید بر حاکم شدن ثبات اقتصادی درماه های اخیر به ارائه گزارش نه ماه نخست سال جاری پرداخت.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه مشکلات اقتصادی و نوسانات شدید بازار را از جمله عوامل افزایش سرقت، احتکار و انواع جرایم اقتصادی دانست و افزود: علی رغم اینکه در چند سال گذشته شاهد کاهش آمار سرقت در کشور بودیم ولی متاسفانه در دو سال اخیر جرایمی این چنین افزایش یافت ولی از ابتدای خردادماه سال جاری و همزمان با حاکم شدن آرامش اقتصادی بر جامعه این روند کندتر شد و در ماه گذشته به برکت ماه محرم شاهد کاهش آمار سرقت در کشور بودیم.

سردار احمدی مقدم در ادامه تاکید کرد: در نه ماه ابتدایی سال جاری سرقت از طلافروشی۱۸ درصد، سرقت از بانک ۵۶ درصد، تجاوز به عنف ۷ درصد، آدم ربایی ۳ درصد، قتل ۲ درصد و مفاسد اخلاقی ۱۷ درصد در مقاسه با مدت سال قبل کاهش داشته است.

وی مجموعه دستگیری های ۹ ماه اخیر را نسبت به مدت مشابه قبل دارای کاهش ۳ درصدی عنوان کرد ودر ادامه تاکید کرد: در مدت ۹ ماه اخیر ۸ درصد از میزان کاهش نارضایتی مردم از پلیس کاسته شده و امروز شاهد آن هستیم که رضایت مردمی از عملکرد پلیس به میزان ۹۰ درصد رسیده است.

فرمانده نیروی انتظامی کشف مواد مخدر توسط نیروی انتظامی را ۳۹۰ تن اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد ۱۰ درصد افزایش بوده است.

سردار احمدی مقدم همچنین کشف سلاح های غیرمجاز را بیش از ۱۰ درصد عنوان کرد و ورود مشروبات خارجی از مرزهای غربی را دارای کاهشی ۴۴ درصدی دانست.

وی در ادامه با اشاره به عملکرد پلیس در حوزه راهور تاکید کرد: در هشت ماه سال جاری شاهد کاهش ۷.۵ درصدی تصادفات جاده ای بودیم که در این مدت ۵۳۰ هزار خودرو شماره گذاری شد که متاسفانه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۹.۵ درصد کاهش داشت.

فرمانده نیروی انتظامی آهنگ شماره گذاری خودروها در ماه های اخیر را شهودی اشاره کرد و گفت: در مدت نه ماه اخیر ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار گواهی نامه صادر شد و بیش از ۴۴ میلیون برگه جریمه که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲ درصد افزایش داشت نیز صادر شد.

سردار احمدی مقدم در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به افزایش ۱۱ درصدی کشفیات مواد مخدر کشور در مرزهای شرقی و همچنین افزایش ۲۰ درصدی این کشفیات در حاشیه این شهر بالارفتن قیمت مواد مخدر از جمله هروئین و شیشه را ناشی از این کشفیات عنوان کرد و افزود: امروز شاهد آن هستیم که به واسطه تلاش پلیس بر مبارزه بر مواد مخدر قیمت مواد مخدر در مرزهای غربی کشور ۴.۵ برابر گرانتر از قیمت آن در مرزهای شرقی است که این ناشی از ریسک انتقال مواد مخدر از ایران است.

وی همچنین کشف و انهدام کارگاه های شیشه در ۹ ماه اخیر را ۲۵۶ مورد دانست و از افزایش ۴۴ درصدی این کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شاخص های منفی عملکرد پلیس در ۹ ماه اخیر افزایش سرقت و نبود شفافیت آمار را از جمله این پرونده ها عنوان کرد و افزود: متاسفانه در مجموع سرقت های کل کشور به میزان ۲۶ درصد افزایش یافته و با توجه به افزایش کشف ۲۸ درصدی جرایم و رسیدن به آمار ۶۲ درصدی کشف کل جرایم در کشور نیازمند توجه بیشتر به این مسئله هستیم.

سردار احمدی مقدم ادامه داد: خوشبختانه در ۹ ماه اخیر سال جاری شفافیت آمار پلیس به میزان ۱۵ درصد اصلاح شد ولی متاسفانه هنوز به میزان ۱۷ درصد در حوزه سرقت شاهد نقص شفافیت در آمار هستیم.

وی با بیان اینکه جرایم مالی، کلاهبرداری، ارتشاء و تبانی در ۹ ماه نخست سال جاری به میزان ۳ درصد افزایش داشته عملکرد حوزه مرزبانی را در این مدت قابل دفاع خواند و تاکید کرد: عملیات های تروریستی اخیر عملکرد قابل دفاع مرزبانی را در تحت شعاع قرارداد و به جز این موارد شاهد افزایش عملکرد این حوزه به میزان ۲۰ الی ۳۰ درصدبودیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات