مدیر کل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به علت تاخیر در درمان دانش آموزان شین آباد گفت: بر اساس آخرین پیگیری ها تا روز سوم دی به علت عدم هماهنگی وزارت بهداشت با رئیس بیمارستان، بستری صورت نگرفت.

به گزارش افکارنیوز ، محمد چینیان مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش درخصوص روند درمان دانش آموزان شین آبادی اظهار داشت: بنا به دستور و تأکیدات وزیر آموزش و پرورش در خصوص پیگیری اقدامات درمانی و پشتیبانی دانش آموزان دو کمیته تشکیل شده و بر این اساس مکاتبات و جلسات مکرری با متولیان وزارت بهداشت صورت پذیرفت. از جمله آخرین نشستی که با حضور وزیر آموزش و پرورش، نمایندگان تام الاختیار از وزارت بهداشت- وزارت رفاه و سازمان بهزیستی در آذر تشکیل شد که طی این نشست کارگروهی شکل گرفت و صورت جلسه ای تنظیم شده است تا به تصویب هیأت وزیران رسانده شود.

وی افزود: براساس تصمیمات این کارگروه مقرر شد مبلغ ۱۵ میلیارد ریال بابت هزینه معالجه، تکمیل درمان و توانبخشی در سال جاری در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گیرد، مبلغ ۱۰ میلیارد ریال بابت معیشت و سایر هزینه های وابسته در سال جاری در اختیار وزارتخانه های آموزش و پرورش – تعاون و کار قرار گیرد و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور مکلف شد اعتبارات مورد نیاز برای استمرار موارد ۱ و ۲ را براساس طرح درمان حادثه دیدگان و گزارش کارگروه مندرج در این تصویب نامه در بودجه های سنواتی پیش بینی کند.

مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع و عدم وقفه در امور درمان دانش آموزان طی هماهنگی های انجام شده با وزارت بهداشت تصمیم گرفته شد دانش آموزان برای ادامه درمان در ۳۰ آذر به بیمارستان مراجعه کنند و دکتر محقق معاون اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت طی مصاحبه ای این مطلب را عنوان داشتند.

وی افزود: در حال حاضر دانش آموزان معاینات مکرر در بیمارستان داشته اند و قرار شد دکتر فاطمی پزشک معالج و رئیس بیمارستان نوبت دهی آن ها را اعلام کند، بر اساس آخرین گزارش و پیگیری های به عمل آمده تا سوم دی به علت عدم هماهنگی وزارت بهداشت با ریاست بیمارستان حضرت فاطمه (س) و با توجه به معاینات صورت گرفته بستری دانش آموزان انجام نپذیرفته است.

چینیان اظهار داشت: تعداد ۴ نفر از دانش آموزان تا تاریخ مهر ۹۲ در بیمارستان ساسان اقدامات درمانی شان انجام شد و مابقی در بیمارستان ۱۵ خرداد روند درمانی آن ها طی شده است. از آن تاریخ تا به امروز نزدیک به ۳ ماه است در طول این مدت مکاتبات با وزارت بهداشت برای ادامه درمان از طرف وزارت آموزش و پرورش صورت پذیرفت و از آن جا که مصوبه دولت که در سال ۹۱ به صراحت اعلام کرده درمان به عهده وزارت بهداشت است، ما منتظریم وزارت بهداشت روند و طرح درمانی را به ما اعلام کند حتی در تاریخ اول مهر ۹۲ نامه ای با امضای وزیر آموزش و پرورش به وزیر بهداشت و درمان در خصوص تسریع در درمان این دانش آموزان برای بستری در بیمارستان ساسان ارسال شد که تعداد ۱۲ نفر از دانش آموزان در بیمارستان ساسان اقدامات درمانی را انجام دهند.

وی گفت: ما حصل پیگیری ها منتج به این شد که تمام دانش آموزان در یک بیمارستان مجهز و مناسب با تیم جراحی مجرب که توسط وزارت بهداشت اعلام می شود، ادامه درمان دهند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات