معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در اولین نشست خبری خود در جمع اصحاب رسانه از وضعیت وام های ازدواج و گسترش خانه های مجر دی خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، نشست خبری معاون ساماندهی امور جوانان با اصحاب رسانه صبح روز چهارشنبه ۴ دی ماه برگزار شد.

در این نشست محمود گلزاری با اشاره به وام ازدواج و اشتغال جوانان گفت: با توجه به اطلاعات دریافتی بیش از یک میلیون نفر به وام ازدواج نرسیده اند که امید است با پیگیریهای انجام شده این امر در سال ۹۳ محقق شود.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: امیدواریم با همکاری نظام روانشناسی بتوانیم بسته های دقیق گزینشی و مشاوره ای در شش ماهه اول سال ۹۳ را تدوین کنیم.

گلزاری افزود: سازمان نظام روانشناسی بیش از۳۰۰۰ مجوز مراکز مشاوره به افراد فوق لیسانس به بالا داده است و همه افراد دارای مجوز، خود را دارای صلاحیت برای ارایه مشاوره ازدواج می دانند، این در حالیست که هیچ کدام از آنان از ترم اول لیسانس تا ترم آخر دکترا راجع به ازدواج درس نخوانده اند؛ اما چون مجوز می گیرند درباره ازدواج مشاوره می دهند و راهنمایی های غلط می کنند.

وی در ادامه گفت: لازم است سازمان نظام روانشناسی پروانه تخصصی در زمینه مراکز مشاوره را صادر کند و متقاضی را به عنوان فردی که صلاحیت عمومی دارد، تایید کند.

وی در ادامه عنوان کرد: پکیج ازدواج ۴ بخشی است و داستان ازدواج با مساله وام حل نمی شود چرا که مسائلی دیگر همچون علمی و انگیزشی و توان اقتصادی و ثبات شغلی برای تشکیل و تداوم زندگی نیاز است.

گلزاری تصریح کرد: با توجه به کارگروه و کارشناسی تشکیل شده در تلاشیم تا یک ماه آینده گزارش پیگیریها در خصوص وام ازدواج داده شود.

وی سپس در خصوص پدیده خانه های مجردی که امروزه در جامعه گسترش یافته اظهار داشت: خانه های مجردی را می توان طوری اداره و سازماندهی کرد که خارج از فرهنگ و اخلاق نباشد و می توان با نگاه مثبت آن را در مسیر درست گسترش داد.

* جوان باوری را جایگزین جوان هراسی کنیم


معاون ساماندهی امور جوانان در ادامه این نشست گفت: با پشتیبانی از جوانان می توان جوان هراسی را کنار زد و اعتقاد به جوان باوری را درمیان جوامع گسترش داد.

* نگاه ما به سایت های همسر یابی مثبت نیست


گلزاری در ادامه بیان داشت: نگاه ما به سایت های همسر یابی منفی است و امیدواریم که با ساماندهی مرکز مشاوره و تشکیل کارگروه و برگزاری دوره های آموزشی این مشکل را حل کنیم.

* غنی سازی اوقات فراغت جوانان باید فراهم شود


معاون ساماندهی امور جوانان در ادامه تصریح کرد: به منظور غنی سازی اوقات فراغت جوانان حوزه هایی را فعال کردیم تا با همکاری سازمان های مختلف بخشی از اوقات فراغت جوانان را غنی سازی کنیم.

وی در ادامه این نشست به نقش شهرداریها درترویج آرامش در امور جوانان خبر داد و گفت: به منظور ترویج آرامش در میان جوانان تفاهم نامه ای همکاری با شهرداری امضا شده تا با تشکیل مراکز کنترل خشم در مراکز اداره سلامت شهرداریها قدری از مشکلات جوانان کاسته شود.

* با فیلتر فیس بوک مخالفم


گلزاری در خصوص فیلترشدن فیس بوک گفت: داستان فیلتر فیس بوک دو بخش است: بخش قانونی و بخش اجتماعی که به همین منظور می توان به جای تهدید از فرصت استفاده کرد.

وی در ادامه افزود: اگر به جوانان چگونگی استفاده از اینترنت آموزش داده شود آسیبهای اینترنتی کاهش خواهد یافت.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات