مدیر امور تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: اخیراً روش جدیدی برای درمان دردهای مزمن اسکلتی و عضلانی با استفاده از سوزن خشک به دست آمده است که در کشور ما نیز محققان زیادی در این زمینه فعالیت می کنند.

به گزارش افکارنیوز ، امیر محمود عرب در حاشیه مراسم افتتاحیه چهاردهمین سمینار ملی و اولین سمینار بین المللی فیزیوتراپی ستون فقرات گفت: آخرین پژوهش ها در حیطه فیریوتراپی ارزیابی الگوهای حرکتی در اختلالات اسکلتی- عضلانی است.

مدیر امور تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اظهار داشت: بحث و بررسی در زمینه عملکرد عضلات در اختلالات مختلف با استفاده از سیستم های الکترومیوگرافی، سونوگرافی و آنالیز حرکتی نیز از دیگر مسائل مورد بحث و تحقیق است.

دانشیار دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تصریح کرد: بحث و بررسی اختلالات اسکلتی- عضلانی و تأثیرگذاری آن بر روی دردهای مزمن مثل کمردرد، زانودرد و گردن درد مورد دیگری از تحقیقات پژوهشکده این دانشگاه است.

عرب افزود: اخیراً رویکرد جدیدی در دنیا باب شده که در ایران هم تعداد زیادی از محققان به آن تمایل نشان داده و مقالات زیادی در ژورنال های معتبر دنیا چاپ کرده اند که موضوع مورد بحث آن استفاده از سوزن خشک در درمان دردهای مزمن اسکلتی عضلانی است.

مدیر امور تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: بر اساس این یافته های تحقیقاتی، روند فیزیوتراپی و درمان برای اختلالات مختلف به سمت رویکردهای جدید حرکت کرده است و خوشبختانه نحوه درمان فیزیوتراپی نسبت به دهه های گذشته از حالت صرفاً درمان های سنتی و روتین خارج شده و به اصلاح الگوهای حرکتی، تمرین درمانی و رویکردهای نوین متمایل شده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات