رئیس دیوان عدالت اداری در خصوص اختلاف بین سردفتران و سازمان ثبت اسناد گفت: یکسری پرونده ها وجود داشت که برای آن جلساتی با رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور داشته که بخش عمده آن حل شد و کار کارشناسی صورت گرفت.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام محمدجعفر منتظری، رئیس دیوان عدالت اداری در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه میراث فرهنگی در دولت قبل انتقاد کرده و مطرح کرده بود که دیوان عدالت دست و پای ما را بسته است آیا در دولت جدید که با رئیس میراث فرهنگی جلساتی در این زمینه داشته اید، به توافقاتی رسیده اید، اظهار داشت: ما دست و پای میراث فرهنگی را نبسته ایم بلکه قانون دست و پا را بسته است؛ ما گفتیم قانون مورد نظر را به گونه ای به مجلس ببرید تا از میراث فرهنگی حفاظت شود.

وی در ادامه افزود: در خصوص حفاظت از میراث فرهنگی دو موضوع میراث فرهنگ عمومی که مکلف هستند از آن حفاظت کنند و همچنین املاک خصوصی اشخاص که به ثبت میراث فرهنگی رسیده که باید به گونه ای عمل شود که حقوق مالکان این املاک حفظ شود.

رئیس دیوان عدالت اداری بیان کرد: جلسه ای با رئیس میراث فرهنگی در این خصوص داشته و کار کارشناسی صورت گرفته است تا مشکلات حل شود و با تعامل بیشتر عمل کنیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پرونده دستمزد کارگران در سال ۹۲ به کجا رسید، گفت: در نوبت رسیدگی هیئت عمومی و کارگران مطمئن باشند که حقوقشان ضایع نمی شود.

منتظری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا باز هم در سال بعد (سال ۹۳) چنین مشکلی را خواهیم داشت و آیا با دولت جدید جلساتی در این زمینه خواهید داشت، افزود: با معاون رئیس جمهور در این زمینه صحبت کردیم که برخی از دیون کارمندان در لایحه بودجه ۹۳ قرار گرفته تا دیون پرداخت شود.

رئیس دیوان عدالت اداری در خصوص ورودی پرونده ها اظهار داشت: ۲ الی ۳ ماه پیش ما با کاهش ورودی پرونده ها مواجه بوده و ۸۰ هزار پرونده در نوبت داریم همچنین با تراکم پرونده ها نیز مواجه هستیم.

وی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه شما درباره پرونده آقای مرتضوی هشدار داده بودید آیا به عنوان شاکی خصوصی هم وارد خواهید شد، گفت: به عنوان شاکی خصوصی وارد نشده چرا که به اندازه کافی از وی شکایت شده که امیدواریم مسئولان هرچه زودتر به شکایات رسیدگی کنند.

منظتری در خصوص اختلاف سازمان ثبت اسناد و سردفتران و تشکیل کمیته، گفت: جلساتی با آقای تویسرکانی رئیس سازمان تثبت اسناد و املاک کشور داشته ایم که برخی از مشکلات موجود حل شده است؛ یکسری پرونده ها بود که برای آن جلساتی داشته و بخش عمده آن حل شده است.

وی ادامه داد: کمیته ای وجود نداشته بلکه کار کارشناسی صورت گرفته است.

رئیس دیوان عدالت اداری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آقای تویسرکانی مطرح کرده اند که برای اجرای حکم دیوان عدالت اداری در خصوص سردفترانی که شکایت کردند، منتظر دستور رئیس قوه قضائیه هستیم، آیا به این شکل است، گفت: این حرف را به صورت مطلق قبول نداشته لذا در جلساتی با آقای تویسرکانی آن را حل کرده ایم که بخشی از تصمیمات مربوط به رئیس قوه قضائیه و بخش دیگر برعهده خود وی است که ایشان اقدامات را انجام دهند.

* ۱۹ دی دفتر استانی در زنجان راه اندازی می شود


در ادامه علی اکبر بختیاری، مدیرکل حوزه ریاست دیوان عدالت اداری در جمع خبرنگاران در خصوص دفاتر در استان ها، گفت: بیست وششمین دفتر استانی راه اندازی و اقدامات آن انجام شده است، که ۱۹ دی در زنجان دفتر استانی راه اندازی می شود.

وی ادامه داد: ۵ دفتر دیگر باقی مانده است؛ همچنین دفتر ایلام، بوشهر، مازندران و تهران نیز در دستور کار است و برای اینکه مرکز وجود دارد و ما در تهران مشکل کمتری برای دفاتر داریم این امر دیرتر صورت گرفته است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات