رئیس سازمان محیط زیست کشور دقایقی پیش در جمع مردم، مسئولان و معتمدان منطقه سیستان حضور یافت و به ارائه گزارش درباره وضعیت هامون و برنامه های دولت در این خصوص پرداخت.

به گزارش افکارنیوز ، معصومه ابتکار هم اکنون در جمع مردم، مسئولان و معتمدان منطقه سیستان در سالن اجتماعات دانشگاه زابل با بیان اینکه تالاب بین المللی هامون به عنوان بزرگترین تالاب آب شیرین کشور از حدود ۱۵ سال پیش تاکنون با خشکسالی رو به روست که مشکلات فراوانی از جمله حرکت شن های روان و ریزگردهای ناشی از بادهای ۱۲۰ روزه، مشکلات زیست محیطی، اقتصادی و گردشگری را برای مردم منطقه سیستان ایجاد کرده است، افزود: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده و مطالعات علمی دقیق فراوانی که در این خصوص صورت گرفته امیدواریم تا مشکلات این تالاب رفع شود.

ابتکار با تبیین اهمیت و جایگاه ویژه تالاب هامون در اقتصاد و محیط زیست منطقه سیستان تاکید کرد: مردم منطقه سیستان بدانند دولت برای این پروژه از هیچ کوششی فروگذار نخواهد بود.

امام جمعه زابل، نمایندگان مردم در منطقه سیستان در مجلس و فرماندار زابل نیز در ابتدای این دیدار به بیان مشکلات مردم منطقه پرداختند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات