در ۲۴ ساعت گذشته، تردد ثبت شده در جاده ها تعداد ۶ میلیون و ۱۵۷ هزار و ۶۷۹ دستگاه وسیله نقلیه بوده که نسبت به روز قبل از آن ۷ درصد افزایش را نشان می دهد؛ همچنین در همین مدت سهم تردد خودرو های سنگین در ترافیک راه ها ۲۰ درصد بود.

به گزارش افکارنیوز ، براساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی‏، سامانه های هوشمند تردد شمار برخط و گشت های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر، به استثنای محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

در ۲۴ ساعت گذشته، در محورهای برون شهری کشور، کل تردد ثبت شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۸۹۵ ترددشمار، تعداد ۶ میلیون و ۱۵۷ هزار و ۶۷۹ دستگاه وسیله نقلیه بوده که نسبت به روز قبل از آن ۷ درصد افزایش را نشان می دهد.

در همین مدت سهم تردد وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه ها ۲۰ درصد و اوج تردد بین ساعات ۱۶ الی ۱۷ و کمترین تردد بین ساعات ۶ الی ۷ صبح صورت پذیرفته که هموطنان با آگاهی از آن می توانند ساعات مناسب تری را برای سفر انتخاب کنند.

* محورهای دارای بیشترین تردد در ۲۴ ساعت گذشته

آزادراه کرج - تهران، آزادراه کرج- قزوین، آزادراه زنجان - قزوین، آزادراه قم – تهران و میانگذر ارومیه – تبریز (شهید کلانتری) در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین تردد را داشته اند.

* محورهای مسدود تا اطلاع ثانوی به دلیل رویدادهای غیرمترقبه

محور شمشک دیزین واقع در استان های البرز و تهران، به دلیل بارش برف، تا اطلاع بعدی مسدود است.

محور شهداد نهبندان واقع در استان کرمان، به دلیل سیلاب، تا اطلاع بعدی مسدود است.

محور پونل به خلخال، مقطع واقع در استان گیلان، به دلیل بارش برف و احتمال ریزش بهمن تا اطلاع بعدی مسدود است.

* ممنوعیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده ای

محور قم گرمسار و بالعکس واقع در استان های تهران‏، سمنان و قم، تمدید عملیات راهسازی تا تاریخ ۳۰ بهمن امسال محور مسدود و مسیر جایگزین برای خودروهای سواری آزادراه قم تهران، برای وسایل نقلیه سنگین محور قدیم قم تهران و در ادامه برای همه خودروها، جاده امام رضا به سمت گرمسار خواهد بود.

کمربندی شرقی شهر کرمانشاه، حدفاصل کیلومتر ۱۲ الی ۱۳ واقع در استان کرمانشاه، تمدید عملیات زیرسازی راه آهن غرب تا یکم اسفند ماه امسال روزهای زوج (شنبه، دوشنبه و چهارشنبه) از ساعت ۱۱ الی ۱۴ مسدود و مسیر جایگزین، کمربندی غربی (قدیمی) خواهد بود.

گردنه رخ در محور شهرکرد اصفهان، واقع در استان چهار محال و بختیاری، حد فاصل پیچ چشمه تا خط الرأس گردنه رخ به طول ۸ کیلومتر، به دلیل متروکه شدن گردنه رخ و احتمال ریزش کوه از تاریخ ۲۵ آذر لغایت ۲۹ اسفند امسال مسدود و مسیر جایگزین تونل های دوقلوی رخ خواهد بود.

* ممنوعیت تردد به تفکیک یا اولویت وسایل نقلیه

در محور کرمان راین حسین آباد جیرفت (ساردوئیه جیرفت) ، واقع در استان کرمان، به دلیل مداخله با ترافیک شهری‏، تردد در جاذبه های گردشگری و عبور ۲۳ کیلومتری از مسیر فرعی، تردد خودروهای سنگین و حاملان فرآورده های نفتی ممنوع و مسیر جایگزین، محور ترانزیت کرمان دهبکری جیرفت، معرفی می شود؛ تردد وسایل نقلیه سواری در محور فوق، بلامانع است.

* محدودیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده ای

آزادراه ارومیه – تبریز واقع در استان آذربایجان غربی، حدفاصل کیلومتر ۲۴ تا ۳۵، از ۱۶ فروردین لغایت ۱۵ اسفند ماه امسال به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت، تردد با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات