نماینده مردم لنگرود در مجلس از توزیع چای های سنواتی که غیر قابل استفاده هستند، در داخل بازار داخل کشور خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چای سنواتی بر اساس گواهی سازمان استاندارد از ۳ سال به بالا غیر قابل شرب است، گفت: اخباری به ما رسیده مبنی بر اینکه چای سنواتی که ۳ سال از تولید آن گذشته و غیر قابل شرب است، در داخل کشور توزیع می شود.

وی تصریح کرد: ما نگران توزیع چای های سنواتی هستیم و این سوال مطرح می شود که چرا اداره بهداشت و سازمان استاندارد به عنوان متولیان جامعه نسبت به این موضوع ساکت هستند و ما واقعاً برای متولیان سلامت جامعه متاسف هستیم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس ادامه داد: افرادی مجوز گرفته بودند تا چای های سنواتی که در انبارهاست، صادر کنند؛ البته آنها زمانی مجوز گرفته بودند که بخشی از آن چای ها به مرز ۳ سال نرسیده بودند و در حال حاضر ۳ سال از تولید آنها گذشته و غیر قابل شرب هستند.

لاهوتی با بیان اینکه استفاده از چای های سنواتی چه در داخل و چه در خارج از کشور به صلاح نیست، اظهار داشت: در یکی، دو ماه گذشته استاندار وقت گیلان ۲ بار شخصا جلوی این اقدام را گرفت، اما متاسفانه دوباره این اتفاق رخ داده است.

وی خاطرنشان کرد: این افراد می گویند ما مجوز گرفته ایم تا این چای ها را صادر کنیم، اما هیچ کنترلی بر روی این کار نیست؛ اگر می خواستند صادر کنند، چرا از همان انبارها صادر نکردند و دوباره این چای ها را به کارخانه ها می آورند تا فرآوری کنند؟ این سوال مطرح است که کدام دستگاه کنترل می کند که این چای های فرآوری شده در بازار داخلی توزیع نشود؟ متاسفانه خبرهایی به ما رسیده که این چای ها در بازار داخلی نیز توزیع می شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس یادآور شد: یکی از بندهای تحقیق و تفحص از صنعت چای همین مسئله بود و زمانی که گزارش نهایی شود، اعلام خواهیم کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات