رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه باید خانه آیت الله فیروزآبادی ثبت میراث فرهنگی شود، گفت: شهرری دارای بافت های تاریخی بسیار است که از آن جمله می توان کاروانسراهای متعدد در آن اشاره کرد و باید این کاروانسراها مرمت، بازسازی و حفظ شود.

به گزارش افکارنیوز ، احمد مسجدجامعی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه بازدیدهای هفتگی خود تحت عنوان «تهران گردی» ، این بار از منطقه ۲۰ بازدید کرد.

در این بازدید منصور کتان باف شهردار منطقه ۲۰ و جمعی از اعضای شورایاری منطقه ۲۰ رئیس شورای شهر تهران را همراهی کردند.

مسجدجامعی در ابتدا از موزه آستان قدس رضوی بازدید کرد و در ادامه با اشاره به طرح توسعه حرم عبدالعظیم حسنی اظهار داشت: این طرح تا به امروز حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی تصریح کرد: اعضای شورای شهر آمادگی دارند تا اعتبارات لازم را برای ادامه طرح توسعه حرم عبدالعظیم حسنی اختصاص دهند که امیدواریم این طرح تا اردیبهشت ماه توسط شهرداری به شورا ارسال شود.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه بازدیدی را از کاروانسراهای شاه عباسی، قاجار و کاروانسرای دوقلو در اطراف حرم عبدالعظیم حسنی داشت و گفت: باید کاروانسراهای موجود مرمت و بازسازی شوند.

وی اظهار امیدواری کرد با حمایت شهرداری، شورای شهر و سازمان میراث فرهنگی اینگونه کاروانسراها حفظ بشوند.

احمد مسجدجامعی در ادامه بازدید خود در بیمارستان فیروزآبادی حاضر شد و در ابتدا گپ و گفت وگویی با پسر مرحوم آیت الله فیروزآبادی و همچنین جلیل فر رئیس بیمارستان فیروزآبادی داشت.

رئیس شورای شهر تهران سپس از بخش های مختلف بیمارستان بازدید کرد و افزود برای ساخت برخی از بخش های باقی مانده در بیمارستان باید از ظرفیت خیرین و همچنین اتاق بازرگانی استفاده شود.

وی در ادامه از خانه آیت الله فیروزآبادی مستقر در بیمارستان فیروزآبادی بازدیدی داشت و گفت: این خانه باید ثبت میراث فرهنگی و به عنوان موزه مفاخر و مشاهیر شهر ری معرفی شود.

مسجدجامعی خاطرنشان کرد: با توجه به شخصیت آیت الله فیروزآبادی باید تندیس وی در یکی از میادین شهر ری ساخته شود.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه بازدیدی از امامزاده عبدالله، ابن بابویه، کارگاه شیشه گری و کارگاه چوب در شهرری داشت.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات