رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد ضمن تشریح شرایط ثبت نام داوطلبان دوره دکترای بدون آزمون دانشگاه آزاد گفت: داوطلبان باید در زمان ثبت نام فارغ التحصیل شده باشند.

به گزارش افکارنیوز ، ناصر اقبالی رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد، شرایط ثبت نام داوطلبان دوره دکترای بدون آزمون این دانشگاه را تشریح کرد و گفت: داوطلبان ممتاز در نظر داشته باشند در صورتی که در زمان ثبت نام فارغ التحصیل شده و نمره پایان نامه معدل آنها مشخص شده، می توانند از این امتیاز استفاده کنند.

وی افزود: این دسته داوطلبان باید میانگین نمرات دوره کارشناسی ارشد آنها برای علوم انسانی ۱۸ و برای سایر رشته ها ۱۷ باشد.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد، گفت: رشته های حسابداری و مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی جزء استثنائات محسوب می شوند و معدل ۱۷ برای آنها درنظر گرفته می شود.

اقبالی در رابطه با شرایط دیگر برای ثبت نام دوره بدون آزمون، گفت: نداشتن دروس معادل سازی، فارغ التحصیل شدن در ۶ نیمسال، نمره پایان نامه ۵۰/۱۸ و متجانس و همنام بودن رشته انتخابی از شرایط دیگر ثبت نام در دوره دکتری بدون آزمون است.

وی در مورد حوزه های انتخابی داوطلبان با آزمون دوره دکتری، افزود: امسال برای اولین بار داوطلبان دوره با آزمون دکتری می توانند حوزه امتحانی خود را براساس نزدیکی به محل سکونت خود انتخاب کنند. حوزه های امتحانی امسال شامل اصفهان (خوراسگان) ، علوم و تحقیقات خوزستان، تبریز، تهران، مشهد، رشت، ساری، شیراز، کرمان، علوم و تحقیقات کرمانشاه و پردیس علوم تحقیقات سیستان و بلوچستان است.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد در رابطه با رعایت شروط تجانس برای شرکت در آزمون دوره دکتری امسال، گفت: داوطلبان دوره دکترای با آزمون می توانند بدون در نظر گرفتن مدرک کارشناسی ارشد خود، انتخاب رشته کنند، اما این شرط شامل رشته های بدون آزمون، رشته دامپزشکی (با آزمون) و مدیریت خدمات بهداشت درمانی نمی شود.

اقبالی تأکید کرد: داوطلبان برای آگاهی از جزئیات رعایت شرط تجانس به دفترچه دوره دکتری که در سایت www. azmoon. org قرار دارد، رجوع کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: داوطلبان می توانند در صورت مواجه شدن با هر سؤال یا ابهامی به سایتهای www. azmoon. org و www. pubr-azmoon. com مراجعه کنند و در قسمت پرسش و پاسخ، سؤال خود را مطرح یا به آدرس الکترونیکی porsesh@pubr-azmoon. com ایمیل خود را ارسال کنند تا کارشناسان مرکز در اسرع وقت به آنها پاسخ دهند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات