زمین شناسان روس موفق شدند در بستر اقیانوس آرام لایه های طبیعی طلا کشف کنند.

به گزارش افکارنیوز ، زمین شناسان روسی اعلام کردند که آنها در بستر اقیانوس آرام موفق به کشف معدن طلا شدند.

این یافته در تاریخ کاوش های زمین شناسی منحصر بفرد است و به اعتقاد متخصصان برای نخستین بار است که در چنین حجم و در چنین عمقی -بیش از ۱۵۰۰ کیلومتر- طلا پیدا می شود.

متخصصان گفتند که در یک تن سنگ اقیانوس، ۱۳ گرم طلا وجود دارد. در مقایسه در خشکی، ۷-۳ گرم طلا در ازای یک تن سنگ بدست می آید.

اگر طلای اقیانوس در بین تمام ساکنان روی زمین تقسیم شود، سهم هر یک ۴ کیلو طلا خواهد بود.

بر اساس گزارش پایگاه خبری صدای روسیه، دانشمندان روسیه برای اولین بار در بستر اقیانوس طلای قابل رویت به شکل لایه های نازک به اندازه ۶۸۰ میکرومتر پیدا کردند. چشم انسان قادر به دیدن صفحاتی از ۱۰۰ میکرومتر و بیشتر است.

ذخیره طلا در عمق ۱۶۵۰ متری پیدا شده است. زمین شناسان از عرشه کشتی علمی– تحقیقاتی «آکادمیسین الکساندر وینوگرادوف» پوسته منگنز آهن کوه زیرآبی «دترویت» در ناحیه کوهستانی «آبروچف» در بخش شمالی اقیانوس آرام را مورد مطالعه قرار دادند.

به گفته متخصصان از اواسط قرن گذشته، دانشمندان به مطالعه امکان استخراج طلا و دیگر فلزات از اعماق دریاها پرداختند.

اما تا کنون موفق به کشف معدنی نشده بودند که در آن مقدار طلا در حدی باشد که استخراج آن سودآور باشد؛ پلاتین پیدا می شد اما با طلا شانس نمی آوردند.

یافته اخیر، تمام تصورات دانشمندان را بهم ریخت؛ در تمام تاریخ تحقیقات، این اولین کشف معدن طلا در عمق تقریبا ۲ هزار کیلومتری است.

زمین شناسان معتقدند که معادنی با چنین مقدار زیاد طلا را می توان در دیگر نواحی اقیانوس آرام نیز پیدا کرد.

فعلا نمی توان در چنین عمقی طلا را استخراج کرد زیر ا برای استخراج آن به تجهیزات خود ویژه نیاز است.

به این ترتیب کشف معدن طلا توسط زمین شناسان روسیه در بستر اقیانوس را می توان یافته ای دانست که در آینده ممکن است به بهره برداری برسد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات