پلیس کانادا اعلام کرد که برای استخدام مردان و زنان مسلمان در نیروی پلیس سلطنتی اسب سوار تلاش می کند.

به گزارش افکارنیوز ، پلیس کانادا اعلام کرد که برای استخدام مردان و زنان مسلمان در نیروی پلیس سلطنتی اسب سوار تلاش می کند.

خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش داد؛ کمیسر" درک مک دونالد" یکی از مسئولان ارشد روابط عمومی پلیس اسب سوار سلطنتی کانادا، ضمن اعلام این موضوع گفت که پلیس کانادا به استخدام زنان و مردان مسلمان در کادر خود نیاز دارد.

وی درباره لباس ویژه زنان مسلمان پلیس نیز اعلام کرد که مطالعات و طراحی هایی در این زمینه شده است تا زنان مسلمان بتوانند با حفظ حجاب اسلامی در خدمت پلیس اسب سوار کانادا باشند.

این مقام پلیس کانادا با اشاره به آزادی ادیان در کانادا افزود که عبادات روزانه کادر مسلمان پلیس اسب سوار کانادا به هیچ وجه مانعی در راه انجام وظیفه آنها نخواهد شد و کادر مسلمان می توانند فرایض دینی خود را آزادانه در محیط کاری به جا آورند.

وی افزود تنها در شرایط اضطراری ممکن است عبادات نیروهای مسلمان پلیس کانادا به منظور ضرورت انجام وظیفه متوقف شود و این مساله به جز شرایط اضطراری ماموریت های کاری، خللی در عبادات انها ایجاد نخواهد کرد.

همچنین ناتاشا گودار، مدیر عدالت تنوعات و حقوق بشر پلیس ادمونتون کانادا در این باره اعلام کرد: برای جذب نیرو از بین بانوان مسلمان، در حال طراحی یک الگوی حجاب برای افسران پلیس زن هستیم.

گودار گفت: اگرچه استفاده از حجاب با یونیفرم پلیس هنوز به تأیید نرسیده اما کار طراحی دو الگوی حجاب برای افسران زن مسلمان در کانادا در حال انجام است و در طراحی این الگوها، سهولت استفاده، معیار اصلی بوده است.

پلیس کانادا امیدوار است با طراحی لباس مخصوص انگیزه زنان مسلمان کانادا برای جذب در نیروی پلیس افزایش یابد.

گفتنی است بیش از یک میلیون مسلمان در کانادا زندگی می کنند که از ملیت های مختلف هستند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات