یک کارشناس طب سنتی گفت: افسردگی ناشی از افزایش غلظت خون در ناحیه مغز است که بهبود عملکرد معده و کبد در بهبود افسردگی موثر است.

به گزارش افکارنیوز ، سید جواد علوی اظهار داشت: افسردگی ناشی از افزایش غلظت خون در ناحیه مغز است که بهبود عملکرد معده و کبد در بهبود افسردگی موثر است.

به گفته وی اگر معده افراد به خوبی عمل نکند و غذا به خوبی هضم نشود بالا رفتن بخارات معده به سمت سر خود می تواند عامل بروز افسردگی باشد چرا که تجمع بخارات معده در سر موجب افزایش غلظت خون در ناحیه سر می شود که ترشحات پشت حلقی نیز افزایش پیدا کرده و فرد را مستعد بروز لفسردگی می کند.

این کارشناس طب سنتی با بیان اینکه اگر کبد افراد به خوبی کار نکند، لزوجیت و غلظت خون افزایش پیدا می کند و فرد را مستعد افسردگی می کند، اضافه کرد: روغن مالی کردن پس سر با روغن های گرم مانند کنجد خود موجب رقیق شدن خون در ناحیه سر می شود و عملکرد مغزا را بهبود می بخشد و عاملی برای رفع افسردگی است.

علوی عنوان کرد: غلظت خون برخی افراد به دلیل سردی معده یا گرمی بیش از حد معده است که رقیق کردن خون خود می تواند در از بین بردن افسردگی مفید باشد همچنین افزایش ترشحات پشت حلق عامل بروز افسردگی است.

وی گفت: مصرف برخی موادغذایی مانند شیر بادام، آلو بخارا، خاکشیر، سیب و انار در رقیق کردن خون موثر بوده و موجب کاهش غلظت خون شده که در رفع افسردگی موثر است.

این کارشناس طب سنتی با اشاره به اینکه اختلال در مزاجی در اعضائی مانند قلب و مغز ممکن است، موجب افسردگی شود، خاطرنشان کرد: ضعف قلب و مغز، ضعف مزاج، عوامل وراثتی و برخی از عوامل محیطی در بروز افسردگی موثر است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات