معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت گفت: بیشترین علت مراجعه زائران ایرانی به درمانگاه های مرکز پزشکی حج در مکه و مدینه، سرماخوردگی است و زائران بیمار به جز داروهای مخدر می توانند داروی خود راه همراه داشته باشند.

به گزارش افکارنیوز ، عادل مقصودی نژاد گفت: در تمام ایام عمره، مرکز پزشکی حج و زیارت مستقر در مدینه و مکه مکرمه در تمام ساعات شبانه روز، پاسخگوی نیازهای درمانی زائران است.

این مقام مسئول علت اصلی مراجعات زائران به درمانگاه های هلال احمر در شهرهای مکه و مدینه را سرماخوردگی و دردهای عضلانی و استخوانی برشمرد.

زائران در ساعات اولیه روز لباس گرم بپوشند


معاون حج وعمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در خصوص راه های پیشگیری از مبتلا شدن به سرماخوردگی گفت: سالمندان و کودکان در ساعت های اولیه روز از هتل بیرون نروند. ساعت های پیشنهادی ما برای زیارت و خروج از هتل بعد از ۹ صبح است که از شدت سرمای هوا کاسته شده است. همچنین اگر در ساعات اولیه روز بیرون می روند حتماً لباس های گرم بپوشند.

مقصودی نژاد؛ قدم زدن های طولانی در بازار و خیابان مخصوصاً برای این دو گروه سنی بسیار خطرناک است چون شدیداً در معرض خطر از دست دادن آب بدن و مشکلات ناشی از آن هستند.

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر خاطر نشان کرد: زائران حتماً هنگامی که از هتل خارج می شوند آب با خودشان همراه داشته باشند و به اندازه کافی آب بنوشند. هنگام حضور در هتل مایعات دیگر مانند چای کم رنگ، دوغ و انواع آب میوه (درصورتی که به علت بیماری دیگری خوردن آن برایشان منع نشده باشد) بنوشند و سعی کنند روزانه حداقل یک بار استحمام کنند.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که زائران به دلیل خاصی دارو مصرف می کنند حتماً به مقدار کافی داروهای مصرفی خود را همراه داشته باشند. لازم به ذکر است که همراه داشتن تمام داروهای مصرفی بیماران به جز داروهای مخدر از نظر قوانین کشور عربستان بلامانع است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات