فرمانده انتظامی شهرستان دشتی از متلاشی شدن باند کلاهبرداری میلیاردی در شهرستان دشتی خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، رهام رضایی امروز اظهار داشت: سه نفر خلافکار که در استان های بوشهرو کرج اقدام به کلاهبرداری می کردند با تلاش و ردیابی که توسط همکاران انجام شد شناسایی و دستگیر شدند.

وی ادامه داد: مامورین پلیس آگاهی فرماندهی دشتی پس از اخذ مجوز قضایی همراه با کار اطلاعاتی و شگردهای ویژه پلیسی محل این کلاهبرداران را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه سه نفر بنام های ع- د، ن- ز ساکن کرج و م – الف ساکن کنگان دستگیر کردند.

رضایی خاطرنشان کرد: این افراد با تشکیل باندی تحت پوشش اخذ و تهیه تسهیلات بانکی از تعدادی افراد پول و سند ملکی دریافت و قصد کلاهبرداری داشتند که دستگیر شدند.

وی افزود: متهمین ردیف های دوم و سوم در حین خروج از شهرستان با همکاری عوامل کلانتری مرکز و یگان امداد دستگیر و متهم ردیف اول متواری که پس از شناسایی محل اختفاء در شهر کرج با اخذ و نیابت قضایی و اقدام پلیسی و ملاقات صوری وی را دستگیر کردند و به آگاهی دشتی دلالت داده شدند.

رضایی یادآور شد: با وجود تلاش متهمین برای انکار و کتمان حقیقت با تحقیقات فنی و با عنایت به وجود دلایل و مستندات غیرقابل انکار در نهایت به کلاهبرداری دو میلیارد ریالی از طریق جعل سند از فردی به نام س- الف، کلاهبرداری به مبلغ ۳۰ میلیون ریال از شخصی به نام ح - ع، کلاهبرداری از فردی به نام ع- الف به مبلغ ۲۹ میلیون ریال، کلاهبرداری به مبلغ ۲۸۰ میلیون ریال از شخصی به نام م- ط، کلاهبرداری از شخصی به نام م- ج به مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال و مبلغ ۱۰ میلیون ریال از خانم ن- ب همگی از خورموج و کلاهبرداری از شخصی به نام س- م به مبلغ ۱۸ میلیون ریال در بوشهر، کلاهبرداری به مبلغ ۲۰ میلیون ریال از شخصی به نام غ- د و مبلغ ۲ میلیون ریال از خانم م - د که هر دو این افراد ساکن کرج هستند اعتراف کردند.

فرمانده منطقه انتظامی دشتی گفت: سه نفر متهم اعتراف کردند که قصد برنامه ریزی قبلی و تحت پوشش تهیه تسهیلات بانکی با کمترین سود بانکی و بدون نیاز به ضامن قصد جمع آوری مبالغ هنگفتی از این طریق داشتند که با تلاش پلیس انتظامی دشتی شناسایی و دستگیر شدند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات