رئیس دیوان عدالت اداری باتاکید بر دستور اخیر رئیس جمهور مبنی بر مبارزه با فساد اقتصادی و ویژه خواری از اینکه چنین اقدامی طی سال های گذشته به ثمر نرسیده است، انتقاد کرد.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام منتظری در جلسه نهم دی ماه هیات عمومی، با تاکید بر ضرورت آسیب شناسی معوق ماندن این مساله از زمان دستور مقام معظم رهبری برای مبارزه با فساد تا کنون گفت: دولت و قوه قضائیه که مسوول اجرای فرمان مقام معظم رهبری در مبارزه با مفاسد اقتصادی هستند، باید ضمن آسیب شناسی این نکته که چرا تاکنون این مبارزه به ثمر نرسیده است، هرچه محکم تر با این پدیده مذموم برخورد کنند.

وی افزود: در شرایط کنونی یعنی با وجود تحریم های ظالمانه بین المللی علیه کشورمان، مسائلی از جمله آنچه در ارتباط با سوء استفاده و فسادهای اقتصادی منتشر می شود، هزینه های سنگین و تبعات سویی را برای نظام در پی دارد.

رئیس دیوان عدالت اداری با اعلام آمادگی برای همکاری با دولت و سایر مسوولان در انجام چنین مهمی اظهار امیدواری کرد: مسوولان امر با ضرس قاطع و قدم استوار، عزمی جزم برای مبارزه جدی با فساد داشته باشند.

حجت الاسلام منتظری همچنین در این جلسه ضمن اشاره به حماسه ۹ دی اظهار داشت: امروز مصادف با سالگرد ۹ دی، روزی است که ملت در سال ۸۸ با حضور خود در صحنه حماسه آفریدند. این روز برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی ماست.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب از ابتدای سال ۸۸ طی سخنانی در مشهد مقدس تذکر داده و یادآوری کردند که باید مراقب انتخابات بود، زیرا دشمن به این انتخابات امید بسته است. چنین اظهاراتی ناشی از حزم و دوراندیشی ایشان در پیش بینی حوادث سال ۸۸ بود.

رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه ریشه و آبشخور این حوادث قطعا در خارج از کشور بوده است اذعان داشت: این حوادث ریشه در خارج از کشور و دفاتر دشمنان قسم خورده نظام و ملت داشت، آنان ابتدا با تصور غلط خود می خواستند به دست عوامل و با واسطه اهداف خود را در سرنگونی انقلاب پیاده کنند، همان توطئه ای که امروز در مصر و با انقلاب مردم مسلمان آن انجام دادند.

حجت الاسلام منتظری تصریح کرد: از این روست که رهبر بصیر و فهیم انقلاب هشدار می دادند که مراقب باشید. البته عده ای متاسفانه به هر دلیل تبعیت نکردند و دشمنان نیز علنا به صحنه آمده و از جریان فتنه حمایت کردند و طی هشت ماه مسایلی را برای کشور و نظام پدید آوردند.

وی با بیان اینکه این روز از روزهای به یادماندنی و بزرگ تاریخ انقلاب است که نشان داد نظام مستظهر به حضور ملت در صحنه است. خاطر نشان کرد: ملت غیور و بیدار در روز ۹ دی احساس کرد باید تفاله های فتنه را جارو کرده و آنان را به زباله دان تاریخ بریزد که چنین نیز کرد.

رئیس دیوان عدالت اداری در ابتدای این جلسه ضمن تسلیت ایام سوگواری رحلت رسول گرامی اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) به همه مسلمانان گفت: این روزها یادآورد حوادث تلخ و جانکاه در تاریخ اسلام است. رحلت پیامبر اسلام (ص) و حوادث پس از آن، نشان دهنده ظلم و ستمی که نه فقط به خاندان عصمت و طهارت (ع) بلکه در حق اسلام و بشریت شده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات