مرد تبهکار با جعل مدارک حسابدار یک شرکت خصوصی، ۷۲۰ میلیون تومان از حسابش برداشت کرد.

به گزارش افکارنیوز ، چندی قبل حسابدار یک شرکت خصوصی با مراجعه به دادسرای ناحیه ۳ تهران و طرح شکایتی در خصوص برداشت غیرمجاز از حساب بانکی اش اعلام کرد: فردی با جعل هویت من و با استفاده از اسناد و مدارک شناسایی جعلی اقدام به برداشت مبلغ ۷۲۰ میلیون تومان از حساب من کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع" جعل" و به دستور شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳ تهران، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی پرونده پس از حضور در اداره سیزدهم و ارائه توضیح در خصوص این موضوع که حساب بانکی اش متعلق به شرکت است، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: سالهااست که اینجانب دارای حساب بانکی نزد بانک… شعبه آفریقا هستم تا اینکه چندی پیش متوجه شدم که مبلغ ۷۲۰ میلیون تومان از حساب بنده برداشت شده است! ! و این درحالیست که بنده هیچ اطلاعی از این موضوع نداشتم.

با توجه به اظهارات شاکی پرونده، بلافاصله تحقیقات پلیسی آغاز و کارآگاهان متوجه شدند که فردی با جعل هویت متعلق به شاکی پرونده اقدام به افتتاح حساب بانکی در یکی از شهرستان های استان اصفهان کرده است.

در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اداره سیزدهم با اخذ نیابت قضایی به استان اصفهان اعزام و با مراجعه به شعبه بانکی محل افتتاح حساب پی بردند، فردی با استفاده از اسناد و مدارک شناسایی جعلی و با جعل هویت شاکی پرونده اقدام به افتتاح حساب در یکی از شهرستان های استان اصفهان کرده و بلافاصله پس از انتقل وجه به حساب اصفهان، با مراجعه به" بازار زرگرها" و" میدان امام" در شهر اصفهان اقدام به خرید سکه طلا و جواهرات کرده است.

سرهنگ کارآگاه محمدرضا ذاکر استقامتی، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ، در ادامه اعلام این خبر اعلام کرد: با بررسی اسناد و مدارک شناسایی ارائه شده برای افتتاح حساب در استان اصفهان، تصویر افتتاح کننده حساب شناسایی و در ادامه بررسی تصاویر به دست آمده از طلافروشی های شهر اصفهان مشخص شد که همین شخص اقدام به خرید سکه و طلا از طلافروشی های سطح شهر اصفهان کرده است.

وی افزود: با توجه به شناسایی تصویر متهم و به منظور شناسایی هویت این شخص، دستور انتشار تصویر وی از سوی مقام قضایی صادر شده است. به همین خاطر از تمام شهروندان که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات در خصوص هویت، محل سکونت و یا محل های تردد این شخص را از طریق شماره تماس های ۵۱۰۵۵۵۱۳ و ۵۱۰۵۵۴۳۴ در اختیار کاراگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات