مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش برف و باران از چهارشنبه صبح در پایتخت خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، احد وظیفه، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهار داشت: براساس نقشه های پیش یابی هواشناسی طی ۲۴ ساعت آینده در غرب، جنوب غرب و برخی مناطق شمال غرب ابرناکی و بارش برف و باران پیش بینی می شود که برای برخی مناطق جنوب غرب با باد گرد وخاک همراه خواهد بود.

وی با بیان اینکه از بعدازظهر روز سه شنبه گستره باران ها به دامنه های مرکزی و جنوبی زاگرس، جنوب کشور و با شدت کمتری به نواحی مرکزی، دامنه جنوبی البرز و سواحل دریای خزر می رسد، ادامه داد: در این مدت بارش ها در غرب و دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی و برخی مناطق جنوبی شدت بیشتری خواهد داشت.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: از بعدازظهر چهارشنبه ابتدا در شمال غرب و غرب و تا اواخر وقت در جنوب غرب و جنوب از میزان ابرناکی کاسته می شود و بارش ها به صورت پراکنده در نواحی مرکزی نوار شرقی کشور تا پنج شنبه ادامه خواهد داشت.

وظیفه بیان کرد: بعدازظهر پنج شنبه سامانه بارشی از مرز شرقی کشور خارج خواهد شد، افزود: بعدازظهر روز چهارشنبه و اوایل پنج شنبه در نیمه غربی کشور و به تدریج تا جمعه در نیمه شرقی شاهد کاهش دما خواهیم بود و طی ۲۴ آینده، شرق دریای عمان و در سه روز آینده خلیج فارس به سبب وزش باد مواج پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه برای تهران امروز در ۲۴ ساعت اول، هوا کمی ابری و غبارآلود و ظهر فردا نیمه ابری پیش بینی می شود، ادامه داد: از بعدازظهر سه شنبه هوای پایتخت نیمه ابری و اوایل چهارشنبه به تدریج شاهد بارش برف و باران و گاهی وزش باد پیش بینی می شود که کاهش دما در روز پنج شنبه و جمعه در پایتخت محسوس است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی بیان کرد: امشب تا فردا شاهد غلظت اآلاینده در پایتخت بوده و از چهارشنبه صبح با وجود بارش باران از این میزان کاسته می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات