همزمان با سالگرد حماسه ۹ دی صورت گرفت

شهردار تهران و در آستانه سالگرد حماسه ۹ دی با حضور در منزل شهید حسین غلام کبیری، با خانواده اولین شهید فتنه ۸۸ دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش افکارنیوز ، محمدباقر قالیباف شهردار تهران طی سخنانی در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از توفیق حضور در منزل شهید غلام کبیری، خطاب به خانواده این شهید، گفت: با همه وجود درک می کنیم که تقدیم کردن فرزند تا چه میزان سخت و دشوار است، اما اینکه توانستید این امانت را به صاحب اصلی آن برگردانید، نعمت بزرگی است.

وی ادامه داد: این افتخار برای شما باقی می ماند که در این ایام و با این فضا و شرایط، فرزندی را با چنین روحیه ای تربیت کرده و در راه انقلاب تقدیم کرده اید.

شهردار تهران افزود: در زمان حضور ما در جبهه های دفاع مقدس، گاهی میان بزرگان بحث و تحلیل صورت می گرفت و در آن زمان می گفتند رزمندگانی که امروز در جبهه حضور پیدا کرده اند و شهید می شوند، نشان داده اند که از شهدای صدر اسلام به اسلام علاقمندتر و نزدیک تر هستند؛ چرا که در صدر اسلام مردم پیامبر عظیم الشان (ص) و ائمه اطهار (ع) را می دیدند و با وجود آن بزرگواران در رکاب پیامبر (ص) و ائمه می جنگیدند؛ بدون شک اگر انسان در رکاب حضرت علی (ع) بجنگد، اطمینان قلبی بیشتری خواهد داشت، اما اینکه ۱۴۰۰ سال از صدر اسلام بگذرد و امروز نیز رزمندگان با همان عشق در جبهه بجنگند، حتما اجر آنها بیشتر است.

قالیباف ادامه داد: به خاطر دارم که از جبهه به خدمت حضرت امام ره) آمده بودیم و کلمه معروفی که امام (ره) فرمودند: «ای کاش من هم یک پاسدار بودم» نیز در آن ملاقات صورت گرفت؛ در آن دیدار امام خمینی (ره) خطاب به فرماندهان فرمودند که نام شما از ازل در این لوح نوشته شده است.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: شهدای حادثه فتنه نیز انتخاب شده بودند و بدون شک اجر آنها از شهدای دوران دفاع مقدس بیشتر است چرا که این افراد در شرایطی به میدان آمدند که فضا روشن نبود؛ این در حالی است که در جبهه، دشمن و فضای جنگی مشخص بود اما اینکه انسان در خانه و شهر خود باشد و به این صورت در عرصه حضور پیدا کند، توفیق بزرگی است و این امر عنایت خاص خداوند و لطف الهی را به این خانواده و این شهید نشان می دهد.

وی تاکید کرد: این شهید با خدا معامله کرده و این مسئله برای او توفیق بزرگی به شمار می رود. شما نیز این امانت را به صاحب اصلی آن برگرداندید و این امر افتخار بزرگی است.

شهردار تهران یادآور شد: همیشه در شهرداری می گوییم که مشتری اعضا، جوارح و توانی که خداوند به ما عطا کرده است، خود خداوند است و ما اگر خودمان را به هر کس دیگری غیر از خدا بفروشیم، ارزان فروخته ایم. شهادت نیز برای این شهید به گونه ای اتفاق می افتد که ره صد ساله را در یک شب طی می کند اما با این وجود سایر افرادی که هم اکنون حاضر هستند باید در این مسیر حرکت کنند و کار خود را برای رضای خدا انجام دهند.

قالیباف تاکید کرد: اینکه این شهدا در این برهه از زمان انتخاب می شوند، قطعا بر اثر اخلاص خود آنها و بر اثر زحمات و تلاش های پدرو مادر، تربیت درست براساس فرهنگ مسجد و لقمه حلال بوده است.

وی با آرزوی صبر و شکیبایی برای خانواده شهید غلام کبیری، گفت: امیدواریم خداوند از شما قبول کند و تحمل این سختی را نیز به شما بدهد؛ مخصوصا آنکه درک می کنیم که پذیرش مرگ و شهادت فرزندان برای مادران شهدا تا چه میزان سخت است. از این رو از خداوند برای شما صبر و توفیق را مسئلت دارم.

شهردار تهران در پایان گفت: امیدوارم خداوند به همه ما توفیق دهد تا بتوانیم راه شهدا و امام شهدا (ره) را تحت رهبری مقام معظم رهبری به پیش ببریم.

در جریان این دیدار که با حضور منصور کتانباف شهردار منطقه ۲۰، منصور احمدلو مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران و فرماندهان و مسئولان پایگاه بسیج مسجد حجتیه انجام شد، پدر شهید غلام کبیری از حضور شهردار تهران در منزل این شهید فتنه ۸۸ تقدیر و تشکر کرد.

وی در بیان خاطراتی از شهید حسین غلام کبیری، ابراز داشت: این شهید عضو فعال پایگاه بسیج مسجد حجتیه و عضو گردان عاشورا بود و در جلسات بسیج نیز بسیار آرام و متین بود، به نحوی که با آرامش و انرژی سرساژ خود به دیگران روحیه می داد؛ در عرصه عمل نیز اولین شهید فتنه و پیشتاز در عرصه دفاع از ولایت بود که در روز ۲۵ خردادماه سال ۸۸ به شهادت رسید.

پدر شهید غلام کبیری افزود: فرزند من بسیار فعال بود تا جایی که هر روز بعد از بازگشت از دبیرستان به پایگاه بسیج می رفت و تا پاسی از شب به صورت داوطلبانه در بسیج حضور داشت؛ هرگاه صدا و سیما تصاویر دوران دفاع مقدس را نشان می داد او با اشتیاق تصاویر رزمندگان را نگاه می کرد و همیشه می گفت جوانان این مملکت شهید شدند تا ما در آسایش باشیم.

وی یادآور شد: این شهید آخرین امتحان خود در دبیرستان را روز پنجشنبه ۲۱ خردادماه با موفقیت پشت سر گذاشت و روز ۲۲ خردادماه نیز با وجود آنکه نمی توانست رای دهد، اما از آغاز صبح تا پایان شمارش آرا در مسجد حضور داشت؛ حتی در زمان شمارش آرا به او اجازه حضور در مسجد را نداده بودند اما حسین پشت درب مسجد نشست تا رای ها شمرده شود و پس از اعلام نتایج انتخابات به خانه آمد؛ دو روز پس از اعلام نتایج نیز به شهادت رسید.

مادر شهید حسین غلام کبیری نیز در این دیدار به بیان خاطراتی از فرزند خود پرداخت و گفت: فرزند من شور و شوق شهادت داشت و خیال ما نیز راحت است که او در راه ولایت، مملکت و دفاع از دین اسلام به شهادت رسیده است.

وی ادامه داد: حسین علاقه فراوانی داشت تا با مقام معظم رهبری دیدار داشته باشد. دو ماه بعد از شهادت او، ما به دیدار رهبر معظم انقلاب رفتیم و من کارنامه قبولی حسین در دانشگاه را خدمت ایشان بردم. مقام معظم رهبری نیز کارنامه حسین را از من گرفتند و فرمودند که حسین در دانشگاه اصلی قبول شده است.

مادر شهید غلام کبیری با تقدیر از حضور شهردار تهران در منزل این شهید فتنه ۸۸، خطاب به دکتر قالیباف، ابراز داشت: همه مردم خدمات شما در شهرداری تهران را دیده اند و شما برای این مردم زحمات زیادی می کشید؛ اقدامات شما در شهرداری تهران بسیار راضی کننده است و به برکت حضور شما، بسیاری از امور در شهر دنبال می شود و ما نیز از این اقدامات راضی هستیم.

وی افزود: امیدوارم بتوانید اقدامات خیر خود را در شهر تهران دنبال کنید و پا به پای مقام معظم رهبری، برای مملکت و اسلام خدمت کنید.

قالیباف در پایان این دیدار با اهدای لوح یادبودی از خانواده شهید حسین غلام کبیری تجلیل کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات