سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از استقرار ۵۶۰ امدادگر و ۴۹ پایگاه موقت در بیش از ۱۱۰۰ کیلومتر محورهای ارتباطی استان خراسان رضوی و مسیر زائران پیاده امام رضا (ع) خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، حسین درخشان در تشریح جزئیات عملیات پوشش امدادی زائران پیاده مشهد مقدس، گفت: هر ساله زائران زیادی در آستانه شهادت امام رضا (ع) اقدام به سفر پیاده می کنند که در این راستا سازمان امداد و نجات نسبت به پوشش امدادی این افراد، برنامه های عملیاتی را در نظر می گیرد.

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، ۱۶ پایگاه ثابت وظیفه امدادرسانی به زائران پیاده امام رضا (ع) را بر عهده دارند، گفت: در بیش از ۱۱۰۰ کیلومتر محورهای ارتباطی استان خراسان رضوی، ۴۹ پست موقت و سیار نیز در مسیرهای منتهی به شهر مشهد مستقر شده است.

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه ۵۶۰ امدادگر در قالب ۱۳۹ تیم وظیفه امدادرسانی به زائران پیاده مشهد مقدس بر عهده دارند، گفت: همچنین ۱۰۴ دستگاه آمبولانس، ۵۳ دستگاه خودروی نجات و ۱۳ دستگاه خودروی کمک دار سبک؛ ۳۵ موتور سیکلت امدادی و ۳ بالگرد نیز در کنار پایگاه ها مستقر شده و وظیفه گشت را بر عهده دارند.

وی با اشاره به حجم بالای زائران پیاده امام رضا (ع) ، گفت: چهار استان سیستان و بلوچستان، یزد، هرمزگان و گلستان وظیفه پشتیبانی از این عملیات بزرگ را بر عهده دارند.

درخشان تصریح کرد: با توجه به سرما و ریزش باران های احتمالی‏، تمهیدات لازم برای اسکان موقت زائران نیز در نظر گرفته شده است و در حال حاضر ۲۰ منطقه امدادی در محورهای ارتباطی استان خراسان رضوی برای اسکان زائران مهیا شده است.

وی همچنین با بیان اینکه از هفتم تا امروز (یازدهم دی ماه) ، در طرح مهر رضوان ۴۰۰۰ تخته پتو میان زائران پیاده توزیع شده است، گفت: تاکنون ۵۲هزار و ۳۱۷ نفر مورد امداد رسانی قرار گرفته اند که از این میان ۵۱ هزار و ۷۸۱ نفر به صورت سرپایی درمان و ۸۲ تن نیز به علت نیاز به درمان بیشتر به بیمارستان منقل شدند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات