یک متخصص طب سنتی در مورد اینکه در فصل زمستان چه غذاهایی توصیه می شود گفت: در فصل زمستان، افراد دارای مزاج سرد باید در مصرف غذاهای سردی بخش احتیاط کنند و غذاهای گرمی بخش مانند کره، عسل، بادام و فندق مصرف کنند.

به گزارش افکارنیوز ، علی حسینی گفت: در فصل زمستان به هنگام ابتلا به سرماخوردگی می توان به جای مصرف آنتی بیوتیک های شیمیایی از گیاهان دارویی استفاده کرد.

وی ادامه داد: برای این موضوع توصیه شده که روغن مرزنگوش استفاده شود، این روغن تا حد زیادی باکتری ها را از بین می برد و از ابتلا به مننژیت، عفونت روده ای، مسمومیت های غذایی، گلودرد، مخملک، تب روماتیسمی و عفونت ادراری جلوگیری می کند.

این متخصص طب سنتی گفت: عصاره برگ زیتون نیز علاوه بر آنتی بیوتیک، ضدویروس خوبی است و عصاره این برگ، مانع از پیری می شود.

حسینی ادامه داد: خوراکی دیگر سیر است که آنتی بیوتیک طبیعی و عامل ضدقارچی و ضدویروسی محسوب می شود این گیاه حاوی ۲ ماده معدنی لازم به نام پتاسیم و ژرمانیوم است که سیستم ایمنی را تقویت می کند.

وی تصریح کرد: چای سبز نیز حاوی ماده ای است که مانع از رشد میکروب ها در دهان می شود و مصرف آن بسیار توصیه می شود چراکه چربی اضافه در بدن را کاهش می دهد.

این متخصص طب سنتی گفت: در فصل زمستان، افراد دارای مزاج سرد باید در زمستان و شب ها در مصرف غذاهای سردی بخش احتیاط کنند و از غذاهای گرمی بخش مانند کره، عسل، بادام و فندق به همراه غذاهای اصلی استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه میزان مصرف این غذاها متناسب با مزاج هر فرد باید باشد، گفت: در فصل زمستان بدن نیاز به غذای بیشتر و انرژی بیشتری مانند مصرف گوشت دارد.

این متخصص طب سنتی افزود: در زمستان، نوشیدنی ها و غذاها را باید گرم مصرف کرد و بهتر است که مصرف میوه های سرد و مرطوب مانند هندوانه، خیار، نارنگی و غیره کم شود و بیشتر از میوه های گرم و میوه های خشک و خشکبار استفاده شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات