قرار بود در هفتم دیماه امسال، حکم قصاص قاتل میثم متولی که به دلیل امر به معروف و نهی از منکر به قتل رسیده بود اجرا بشود، اما پدر وی که از رزمندگان دوران دفاع مقدس است منجی قاتل شد.

به گزارش افکارنیوز ، در آذر ماه ۸۸ میثم متولی جوان ۲۴ ساله ای که تازه خدمت سربازی خود را به اتمام رسانده بود، متوجه تجاوز چند نفر موتورسوار به حریم خصوصی همسایه خود در محله گزافرود کلاچای می شود.

میثم برای امر به معروف و نهی از منکر به سمت متجاوزان می رود، اما با خشم آنها مواجه شده و نزارع و درگیری بین آنها بالا می گیرد. در اینجا بود که چاقوی شخصی به نام «م – ی» به قلب جوانش اصابت کرده و پس از اعزام به بیمارستان دنیای فانی را ترک می کند.

پس از آن قاتل میثم بازداشت شد و پس از گذراندن مراحل قانونی، قرار بود تا چند روز قبل، یعنی هفتم دی ماه ۹۲ حکم قصاص به اجرا دربیاید.

طناب دار به گردن قاتل انداخته شد و همه در انتظار اجرای حکم قصاص در زندان لاکان بودند، اما در اینجا بود که تقی متولی نیاسانی پدر مقتول که پاسدار بازنشسته و از رزمندگان دوران دفاع مقدس است، بدون هیچ چشم داشت مالی تصمیم به عفو و گذشت گرفت و خود نیز منجی قاتل شد.

پدر میثم که داغ جوانش را دیده بود، همسر و خانواده خود را نیز قانع کرد تا فقط برای رضای خداوند از حق قصاص خود بگذرند و اینجا بود که طناب دار از گردن مقتول بیرون آمد.

تقی متولی پدر میثم در رابطه با دلیل گذشت خود از حکم قصاص در پای چوبه دار اظهار کرد: من این کار را فقط برای رضای خداوند انجام دادم و در حقیقت من با خدا معامله کرده ام.

وی افزود: نمی خواهم بگویم که من برای دیگران الگو هستم، اما امیدوارم با این کار پدر و مادرهای دیگر نیز برای رضای خداوند از حق قانونی و شرعی قصاص خود بگذرند و فرصتی برای جبران کردن به یکی از بنده های خداوند بدهند.

متولی با اشاره بر اینکه قاتل میثم نیز جوان بود گفت: جوانها باید بدانند که نباید به دنبال کارهای خلاف شرع و قانون بروند و عواقب آن را باید بدانند.

مادر میثم نیز که به سختی راضی، گفت: داغ من سنگین است و نمی توانم زیاد در این رابطه صحبت کنم.

وی در پاسخ به این سئوال که دلیل گذشت کردن از حق قصاص خود چیست، تأکید کرد: من فقط برای رضای خداوند این کار را انجام داده ام و هیچ انگیزه دیگری نیز نداشتم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات