پاسخ به این سوال اساسی که واقعا چه اتفاقی دارد برای زمین می افتد و بین دو پدیده گرمایش و سرمایش جهانی کدام یک واقعا در حال وقوع هستند به یکی از مهم ترین بحث ها در حوزه تغییرات جوی تبدیل شده است.

به گزارش افکارنیوز ، «رندی هارمون» نویسنده یک مقاله جنجالی در این رابطه معتقد است که افزایش طوفان ها و گردباها به این باور دامن زده است که گرمای جهانی عامل اصلی این پدیده ها است اما واقعیت امر این است که سرمای جهانی سبب بروز این مشکلات شده است.

در این مقاله که در روزنامه «استار پرس» منتشر شده هارمون مدعی شده است: پدیده های جوی نظیر طوفان ها و گردباها به صورت دوره ای رخ می دهند و همیشه وجود داشته و خواهند داشت اما حقیقت این است که سیاره زمین طی ۱۵ سال اخیر خنک تر شده است. وقوع طوفان هایی که به یک باره چندین ایالت را درهم می نوردند، اتفاق تازه ای نیست. چرا که در اوایل دهه ۵۰ میلادی نیز طوفان ها چندین ایالت آمریکا را طی ۲۴ ساعت درنوردیده و به مرگ ۲۲۴ تن، مجروح شدن ۱۰۰۰ تن دیگر و ویران شدن بیش از ۲۰۰۰ خانه منجر شده است.

رندی هارمون می گوید: اهرم فشاری با عنوان «گرمای جهانی» در واقع یک ادعای ساختگی از سوی سیاستمداران و سازمان ملل متحد برای در اختیار گرفتن زندگی مردم است.

وی مدعی است که این ادعای ساختگی همچنین ساخته و پرداخته کمپانی های تولید کننده انرژی های پاک بادی و خورشیدی برای فروش محصولاتشان است.

هارمون در این مقاله گفت: «ال گور» ، معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا و برنده جایزه صلح نوبل که به دلیل فعالیت هایش در زمینه مقابله با تغییرات آب و هوایی این جایزه را دریافت کرده در حقیقت یک «سودجو» است که منافع خود و کمپانی های تشنه بازارگرمی درباره گرمای جهانی را از این طریق تامین می کند.

وی افزود: من در سال ۱۹۶۵ میلادی متولد شده ام و هوای امروز هیچ تفاوتی با آن زمان ندارد. آیا این بدین معنا نیست که در اصل معضلی با عنوان تغییرات آب و هوایی وجود خارجی ندارد؟

روزنامه استار پرس اظهار کرد: در پایان این مقاله آمده است: از سوی دیگر بسیاری معتقدند که گرمای جهانی یک مشکل جدی است و فعالیت های بشری و انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای دلیل اصلی گرمای زمین هستند که باعث تخریب محیط زیست و زیستگاه های جانوران شده اند. حال شما طرفدار کدام گروه هستید؟ آیا طرف گرمای جهانی هستید یا سرمای جهانی؟ این سوالی است که هارمون از خوانندگان این مقاله می پرسد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات