فرمانده انتظامی استان مرکزی از دستگیری فردی که با جعل عنوان استاد دانشگاه و محقق در شهرهای مختلف اقدام به کلاهبرداری های متعدد کرده بود، خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، تابستان سال جاری در پی ارجاع یک فقره پرونده کلاهبرداری به پلیس آگاهی شهرستان خمین مبنی بر سرقت میلیونی از مالک یک گالری نقره و زیورآلات قیمتی در این شهرستان، تحقیقات پلیس برای شناسایی این فرد شروع شد.

در تحقیقات اولیه از مالباخته وی اظهار داشت: در اواخر تیرماه شخصی که خود را استاد دانشگاه، محقق و کارشناس زمین شناسی و اکتشاف معرفی کرده است با ظاهری آراسته به گالری من مراجعه و با در دست داشتن تعدادی بروشور تبلیغاتی تحت عنوان برگزاری نمایشگاه های سنگ های معدنی، قیمتی و نیمه قیمتی در یکی از مراکز آموزش عالی در یکی از شهرهای معدنی استان، متقاعدم کرد که نقره جاتی به ارزش ۴۰۰ میلیون ریال در اختیار وی قرار دهم که بعد از آن دیگر خبری از وی در دست نیست.

بنابر این گزارش، با اعلام این کلاهبرداری اکیپی از کارآگاهان پلیس شهرستان خمین تحقیقات جامعی را برای شناسایی وی در دستور کار خود قرار دادند.

سردار" عزیزالله ملکی" در اینباره گفت: طی چندین ماه تلاش شبانه روزی کارآگاهان پلیس، هویت واقعی فرد کلاهبردار که تحت تعقیب پلیس و دارای سوابق متعدد کیفری از جمله سرقت، کلاهبرداری و خیانت در امانت بود مشخص و در تحقیقاتی جامع مخفیگاه وی نیز در یکی از استان های مرکزی کشور شناسایی شد.

وی ادامه داد: بلافاصله کارآگاهان پلیس به استان مورد نظر اعزام و وی را در مخفیگاهش دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به پلیس آگاهی شهرستان خمین انتقال دادند.

سردار ملکی با اشاره به اعترافات متهم دستگیر شده تصریح کرد: در بازجویی های صورت گرفته از متهم دستگیر شده، وی به ۱۹ فقره کلاهبرداری در شهرهای شیراز، همدان، زنجان، سمنان، ساری، تهران، گرگان، محلات و خمین به ارزش دو میلیارد و ۱۶۵ میلیون ریال اعتراف کرد.

وی افزود: در تمامی این پرونده ها متهم با استفاده از عناوین مختلف اقدام به کلاهبرداری و در برخی موارد اغفال دختران جوان کرده که شاکیان پرونده شناسایی و متهم با هماهنگی دستگاه قضایی برای برخورد قانونی به ندامتگاه معرفی شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات