رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان گفت: امروز جهان غرب و فمینیست های حامی آن باید با شرمساری پاسخ دهند که دستاورد آن ها جز تبدیل زن به یک کالا چه بوده است؟ در حالی که فرهنگ اسلامی می گوید زن در کسب کمالات معنوی هیچ ناتوانی ندارد.

به گزارش افکارنیوز ، کبری خزعلی رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان در خصوص مصوبات شورای فرهنگی اجتماعی زنان در شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در زمانی که مقام معظم رهبری به عنوان رئیس جمهور، مدیریت شورای عالی انقلاب فرهنگی را به عهده داشتند، معظم له همواره به موضوعات مربوط به زنان وخانواده عنایت ویژه ای داشتند و این نگاه ویژه در زمان رهبری ایشان نیز استمرار یافت و تحکیم هم شد.

وی ادامه داد: بنابراین نگاه و به منظور توجه جدی به موضوع خانواده و زن در سیاستگذاری کلان فرهنگی ایشان دستور تشکیل شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده را در ذیل شوای عالی انقلاب فرهنگی صادر فرمودند و رئیس این شورا از آن زمان تاکنون عضو حقوقی شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده است و با توجه به این نگاه راهگشا شما می بینید که هیچ عرصه ای در موضوع زن و خانواده وجود ندارد که نسبت به آن سیاستگذاری نشده باشد.

خزعلی اظهار داشت: در نظام اسلامی در عالی ترین مرکز فرهنگی کشور، موضوع زن و خانواده مورد سیاستگذاری و برنامه ریزی واقع می شود به عنوان مثال منشور حقوق و تکالیف زنان در ۱۴۸بند به تصویب رسیده ست در حالی که دنیا در این مورد از یک منشور با ۱۶ بند استفاده می کند.

وی خاطر نشان کرد: در کنوانسیون رفع اشکال تبعیض از زنان، زن صرفاً به عنوان موجودی نگریسته می شود که باید حمایت شود در حالی که فرهنگ اسلامی می گوید زن به عنوان موجودی که در کسب کمالات معنوی هیچ ناتوانی ندارد، باید پا به پای مرد نردبان تکامل و ترقی را طی کند و به سمت خدا سیر کند.

رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان افزود: ۹۰ درصد حقوق زن و مرد مساوی، مشابه و برابر است و برای آن ۱۰ درصد تفاوت هایی که مشاهده می شود دلایل متقن و کافی جود دارد که برای رشد و کمال زن و مرد لازم و ضروری است.

خزعلی ادامه داد: مجموعه تصویب شده در شورای عالی انقلاب فرهنگی با عنایت به حکمت بالغه الهی در تدبیر حیات اجتماعی انسان زن را موجودی در کنار مرد و نه در مقابل آن دیده است و اگر بر اثر سنت های غلط به زنان در طول تاریخ ظلم و ستم رفته است، پیامبران الهی و در راس آن ها پیامبر اسلام (ص) اولین کسانی بوده اند که در مقابل این ستم ها قد برافراشته اند.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: امروز جهان غرب و فمینیست های حامی آن باید با شرمساری به این سؤال پاسخ دهند که دستاورد آن ها جز تبدیل زن به یک کالا و حیوانی که تنها باید از بدن او در راستای ارضای شهوت جنسی مرد استفاده شود، چه بوده است؟ .

خزعلی ادامه داد: سیاست های تشکیل، تحکیم و تعالی خانواده که در آن همه ابعاد موضوع مورد بررسی جامع قرار گرفته است، یکی دیگر از سیاست های مصوب شوای عالی انقلاب فرهنگی درحوزه خانواده است و سیاست های عفاف و حجاب به عنوان اصلی ترین عامل صیانت از خانواده یکی دیگر از مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

وی اظهار داشت: در نقشه جامع علمی کشور برای توسعه حضور فعال زنان در فعالیت های علمی مصوباتی وجود دارد، که تحکیم و ارتقای نقش و جایگاه خانواده در تعلیم و تربیت از آن جمله است. طبق این سیاست خانواده باید با فراهم نمودن زمینه تعلیم و تیربیت درست به روند رشد علمی کشور خدمت رسانی کند.

خزعلی افزود: موضوع جمعیت هم از دستاوردهای دیگر شورای عالی انقلاب فرهنگی است که در مورد آن به تفصیل سخن گفته شده است.

وی در خصوص اینکه چرا مصوبات شورای فرهنگی زنان در مواردی اجرا نمی شود گفت: مقام معظم رهبری بارها بر لازم الاجرا بودن مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرده اند و برخورد با تخلف و عدم اجرایی شدن برنامه ها هم در دستور کار شورا هست. اگر بخواهیم روی برخی مصوبات دست بگذاریم که چرا اجرایی نشده اند، باید بگوییم که در سه قوه هم این وضعیت وجود دارد و نظرات قانون گذار تأمین نمی شود. چون در حین اجرا و در مدیریت های میانی دستخوش تغییر و اعمال سلیقه می شود ولی با نظارت می توان این روند را کنترل کرد.

رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان ادامه داد: برنامه جدی ما پیگیری برای یک آموزش فراگیر برای ارتقای جایگاه خانواده در تمام سطوح از مهدکودک تا دانشگاه ها است و ما می خواهیم یک ساختار مناسب برای حمایت خانواده، زن و کودک و تربیت در نسل آینده داشته باشیم. این موضوع جزء رهنمود مقام معظم رهبری است، برای خانواده، زنان و کودکان باید ساختاری فرا بخشی و دارای مدیریت سطح کلان و نظارت و پایش بر سایر وجود داشته باشد که ستاد ملی زن و خانواده از این جایگاه برخوردار است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات