رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: میزان وزنی سوسیس و کالباس توقیف شده بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم است که تا صدور حکم و اعمال قانون باید در حالت توقیف بماند.

به گزارش افکارنیوز ، معدن و تجارت استان قم، یونس عالی پور با بیان اینکه تخلفات صنایع غذایی با سلامت مردم ارتباط مستقیم دارد، اظهار کرد: چشم پوشی از این تخلفات به هیچ وجهی صورت نخواهد پذیرفت و در صورت مشاهده تخلف در واحدهای تولید اقلام غذایی، تشکیل پرونده انجام و اقلام توقیف می شود و این پرونده ها برای رسیدگی و اجرای حکم به تعزیرات حکومتی ارسال می شود.

وی از تشکیل پرونده ای در همین راستا برای یک واحد تولید کننده سوسیس و کالباس در شهرک شکوهیه خبر داد و افزود: محصولات واحد متخلف به علت عدم رعایت دستورالعمل بهداشتی و درج خلاف واقع تاریخ تولید بر روی تولیدات خود توقیف شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم تصریح کرد: براساس گزارش ناظران و بازرسان این سازمان در هنگام بازرسی متاسفانه مسئول فنی تولید در کارخانه حضور نداشته است و این در حالی است که حضور مسئولان فنی در تمام پروسه تولید برای نظارت کامل، الزامی است.

وی ارزش ریالی تخلف گزارش شده را بیش از ۱۵۸ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: میزان وزنی سوسیس و کالباس توقیف شده بیش از سه هزار و ۵۰۰ کیلوگرم است که تا صدور حکم و اعمال قانون باید در حالت توقیف بماند.

عالی پور گزارشات خودجوش مردمی برای پیشگیری و برخورد با تخلفات را بسیار حائز اهمیت دانست و بیان کرد: سامانه تلفنی ۱۲۴ آسان ترین پل ارتباطی مردم و سازمان برای پیگیری و گزارش تخلفات تولیدی و صنفی است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات