پزشکان موسسه «لاوکسیر» اسپانیا به افراد مبتلا به بیماری ریوی توصیه کردند که از خوردن مواد غذایی و میوه هایی مانند عدس، لوبیا سبز، فلفل، سیب، خربزه و آووکادو پرهیز کنند.

به گزارش افکارنیوز ، پزشکان موسسه «لاوکسیر» اسپانیا به افراد مبتلا به بیماری ریوی توصیه کردند که از خوردن مواد غذایی و میوه هایی مانند عدس، لوبیا سبز، فلفل، سیب، خربزه و آووکادو پرهیز کنند.

کارشناسان این نهاد غیرانتفاعی حامی بیماران ریوی می گویند که این غذاها موجب تورم شکم و وخیم شدن مشکلات تنفسی خواهد شد، به خصوص اگر فرد دچار بیماری مزمن انسدادی ریه باشد.

متخصصان این موسسه همچنین می گویند: آن گونه که میزان ناکافی غذا برای ریه مضر است، حجم زیاد غذا نیز برای ریه ها ضرر دارد زیرا هضم آن موجب ایجاد مشکل در اکسیژن رسانی به ریه ها می شود.

دیگر غذاهایی که این موسسه توصیه می کند که بیماران دارای مشکلات تنفسی از خوردن آنها پرهیز کنند شامل غذاهای سرخ کرده، پرچرب، ادویه دار، گل کلم، ذرت، خیار، تره فرنگی، پیاز، نخود فرنگی و نوشابه های گازدار است.

پزشکان موسسه در عوض، توصیه می کنند که این بیماران، برخی میوه های دیگر را به دلیل اینکه منبع اصلی آنتی اکسیدان هایی هستند که قدرت بدن یا خوددفاعی را در مقابل عفونت ها و بیماری ها تقویت می کند، بیشتر مصرف کنند.

طبق این گزارش این مواد شامل گردو و انواع میوه های خشک دارای منبع طبیعی اسیدهای چرب غیراشباع، فیبر و پروتئین است اما به هر حال مصرف این خوراکی ها نیز باید به طور متعادل باشد.

پزشکان افزون بر این غذاها، توصیه کرده اند که انواع خوراک های دریایی، جایگزین گوشت قرمز و گوشت های بریان و کباب شده شوند زیرا خوراک دریایی سرشار از امگا ۳ است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات